Ադրբեջանական զինուժն ինտենսիվ կրակ է վարել Թաղավարդ և Կարմիր շուկա համայնքների ուղղությամբ
Ադրբեջանական զինուժն այսօր՝ հուլիսի 28-ին անկանոն կրակահերթ է բացել Արցախի Թաղավարդ-Կարմիր շուկա համայնքների ուղղությամբ։
Արցախի Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնից հաղորդել են, որ ժամը 11:45-ի սահմաններում ադրբեջանցիները, մոտ 20 րոպե տևողությամբ, հրաձգային տարբեր զինատեսակներից ինտենսիվ կրակ են վարել Թաղավարդ և Կարմիր շուկա համայնքների ուղղությամբ։
Տուժածներ չկան:
«Իրապահ կառույցներն այս պահին ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ իրականացնում են ստուգումներ»,- ասված է արցախի ՆԳՆ տարածած հաղորագրության մեջ։

Азербайджанские подразделения вели интенсивный обстрел сел Тагавард и Кармир Шука
Сегодня, 28 июля, азербайджанские вооруженные силы вели беспорядочную стрельбу в направлении сел Тагавард и Кармир Шука в Арцахе.
Как сообщили в отделении полиции Мартунинского района министерства внутренних дел Арцаха, около 11:45 азербайджанская сторона в течение почти 20 минут интенсивно обстреливала из различных видов стрелкового оружия села Тагавард и Кармир Шука. Пострадавших нет.
“На данный момент правоохранительные структуры вместе с российским миротворческим контингентом проводят проверки”,- говорится в сообщении МВД Арцаха.