Ստյոպա Սաֆարյանը աշխատանքի նոր առաջարկներ է ստացել
Պատգամավորներից մի քանիսը, որոնք բիզնես չունեին եւ բավարարվում էին միայն խորհրդարանից ստացած աշխատավարձով, 5-րդ գումարման Ազգային ժողովում չընտրվեցին եւ փաստացի համալրեցին գործազուրկների շարքերը:
«Ես չեմ կարծում, որ աշխատանքի խնդիր եմ ունենալու: Կարծում եմ, որ շատ տեղեր կլինի, որ կկարողանամ աշխատել, միգուցե նաեւ միջազգային կառույցներում: Այնպես որ` աշխատանքի խնդրի մասին չեմ մտածել եւ իմ աշխատավարձը միշտ բավարարել է ապրելու համար, իմ ընտանիքը միշտ տեղավորվել է այն գումարի շրջանակում, ինչը ես ու կինս հայթայթել ենք»,-ասում է Ստյոպա Սաֆարյանը, ով բիզնես չունեցող պատգամավորների թվում է:
Նրա ասելով` արդեն աշխատանքի հրավերներ ունի: Ավելի վաղ աշխատանքի հրավերներ ստացել է երկու համալսարաններից` կոնֆլիկտների կարգավորում եւ բանակցություններ թեմայով: Մեկ տարի ժամկետով հրավեր է ստացել նաեւ Միացյալ Թագավորությունից, սակայն վերջնական պատասխան դեռ չի տվել:
Ստյոպա Սաֆարյանը կարծում է, որ արդեն չընտրված եւ բիզնես չունեցող պատգամավորներին պետք չէ հատուկ աշխատավարձ տալ, սակայն կենսաթոշակին հավելավճար արժե տալ:

Степа Сафарян получил несколько приглашений на работу
В Национальное Собрание 5-го созыва не прошли некоторые депутаты, которые не имели бизнеса и довольствовались лишь получаемой в парламенте зарплатой. Тем самым они фактически пополнили ряды безработных.
“Не думаю, что с работой у меня будет проблема. Мне кажется, я смогу найти работу, возможно даже в международных структурах. Так что о работе я пока не думал. Моей зарплаты хватало на жизнь, наша семья всегда укладывалась в ту сумму, которую зарабатывали я и моя жена”,- отметил Степа Сафарян, который как раз относится к числу не имевших бизнеса депутатов.
Наш собеседник уже получил несколько приглашений на работу. В частности, два университета уже предложили Сафаряну поработать над темой об урегулировании конфликтов и переговорах. Приглашение на работу сроком на год он получил и из Великобритании, однако окончательного ответа пока не дал.
Степа Сафарян считает, что не прошедшим в парламент и не имеющим бизнеса депутатам не следует давать специальную зарплату, но ввести доплату к пенсии стоит.