«Ակնկալում ենք, որ ռուսական ջանքերով ադրբեջանական զորքերը հետ կքաշվեն». Ա. Բեգլարյան
«Մարտի 25-ի կեսօրվանից մինչև 26-ի առավոտ Արցախի առաջնագծի երկայնքով իրավիճակի ու դիրքերի փոփոխություն տեղի չի ունեցել, և ադրբեջանական զինված ուժերը շարունակում են մնալ Փառուխ գյուղում ու հարակից Քարագլուխ բարձունքի մի կողմում, իսկ քիչ առաջ այդ հատվածում անհաջող հարձակման փորձ են կատարել մեր մի զինված ստորաբաժանման ուղղությամբ»: Այս մասին հայտնում է Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը։
«Արցախի զինված ուժերը համապատասխան նախազգուշական ու զսպիչ միջոցներ են ձեռնարկում հնարավոր վտանգները չեզոքացնելու նպատակով: Ադրբեջանական ԱԹՍ հարվածներից երեկ ունեցել ենք 3 զոհ և 15 վիրավոր, ադրբեջանական կողմը ևս ունեցել է զգալի կորուստներ: Երեկ այցելել եմ Խրամորթ գյուղ, այնտեղ իրավիճակը հարաբերականորեն հանգիստ էր, իսկ տրամադրությունը՝ պատշաճ:
Ռուս խաղաղապահների հենակետերը շարունակում են գործել Փառուխում և Խրամորթում, և ռուսական կողմը զգալի ջանքեր է գործադրել իր պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում հրադադարի ռեժիմի ապահովման ուղղությամբ: Ակնկալում ենք, որ ռուսական ջանքերով ադրբեջանական զորքերը հետ կքաշվեն ելման դիրքեր և այլևս խախտումներ չեն կատարի ընդդեմ Արցախի ժողովրդի անվտանգության և ՌԴ երաշխիքների:

"Надеемся, что российскими усилиями азербайджанские войска будут выведены". Артак Бегларян
С полудня 25-го по утро 26-го марта ситуация и позиции вдоль линии соприкосновения Арцаха не изменились, азербайджанские вооруженные силы продолжают оставаться в селе Парух и на одной стороне прилегающей высоты Караглух , а чуть ранее на этом участке предприняли неудачную попытку нападения на одно из наших вооруженных подразделений. Об этом сообщил государственный министр Арцаха Артак Бегларян.
"Вооруженные силы Арцаха предпринимают соответствующие меры предосторожности и сдерживания для нейтрализации возможных угроз. Вчера от ударов азербайджанских БПЛА у нас 3 погибших и 15 раненых, азербайджанская сторона тоже понесла значительные потери. Вчера я посетил село Храморт, там ситуация была относительно спокойной, а настроение- должное.
Опорные пункты российских миротворцев продолжают действовать в Парухе и Храморте, и российская сторона приложила значительные усилия для обеспечения режима прекращения огня в зоне своей ответственности. Надеемся, что российскими усилиями азербайджанские войска будут выведены на исходные позиции и больше не допустят нарушений против безопасности народа Арцаха и гарантий РФ.