Արցախի Փառուխ գյուղում արկը պայթել է համայնքին պատկանող շինության բակում. դատախազություն
Վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակոցներ են արձակվել Արցախի Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ համայնքների ուղղությամբ:
Արցախի դատախազությունը տեղեկացնում է, որ ԱՀ իրավապահ մարմինները շարունակում են արցախահայությանն ուղղված հանցավոր արարքների փաստագրման և ապացույցների ամրագրման գործընթացը:
«Ապացույցների հավաքագրման ընթացքում հերթական դեպքն արձանագրվել է Ասկերանի շրջանի Փառուխ համայնքում, 60 մմ տրամաչափի ականանետից արձակված արկը պայթել էր համայնքին պատկանող շինության բակում և պատճառել գույքային վնաս»,-նշված է Դատախազության հաղորդագրության մեջ։

В арцахском селе Парух снаряд взорвался во дворе принадлежащего общине строения – прокуратура
В последние дни на различных участках арцахско-азербайджанской линии соприкосновения вооруженные силы Азербайджана обстреливали из стрелкового оружия различного калибра общины Храморт, Парух и Хнапат Аскеранского района Арцаха.
Прокуратура Республики Арцах сообщает, что правоохранительные органы РА продолжают процесс сбора и документирования доказательств преступных действий, направленных против армянства Арцаха.
“В ходе сбора доказательств очередной случай был зафиксирован в общине Парух Аскеранского района, где снаряд, выпущенный из 60-мм миномета, взорвался во дворе принадлежащего общине строения, причинив имущественный ущерб”,- говорится в сообщении прокуратуры.