Յունիբանկն առաջարկում է Special բիզնես վարկ՝ սկսած տարեկան 8,5% տոկոսադրույքով
Յունիբանկը ներկայացրել է նոր վարկատեսակ ձեռնարկատերերի համար։ Special բիզնես վարկը կարելի է ձևակերպել ՀՀ դրամով կամ ԱՄՆ դոլարով՝ մինչև 60 ամիս ժամկետով:
Վարկը տրամադրվում է ձեռնարկատիրական նպատակներով կամ այլ բանկերից վարկերի վերաֆինանսավորման համար: Վարկի գումարը կազմում է մինչև 250 մլն ՀՀ դրամ կամ $500 000 ԱՄՆ դոլար: ՀՀ դրամով ձևակերպելու դեպքում վարկի տոկոսադրույքը կազմում է սկսած 11% տարեկան , ԱՄՆ դոլարով՝ սկսած 8,5% տարեկան:
Վարկը նախատեսված է ինչպես իրավաբանական անձանց, այնպես էլ անհատ ձեռներեցների համար:
«Փոքր ու միջին բիզնեսին աջակցությունը մեր առաջնահերթ խնդիրներից է: Մենք մանրամասն ուսումնասիրում ենք հաճախորդի պահանջմունքները՝ բիզնես վարկերը ձեռնարկատերերի լայն շրջանակին առավել շահավետ և մատչելի դարձնելու համար: Մեր նոր վարկատեսակը՝ Special-ը, մշակված է նրանց համար, ում գումար է հարկավոր իր բիզնես նախագծերն իրագործելու կամ վարկային ծանրաբեռնվածությունն օպտիմալացնելու համար: Հաճախորդներին տրամադրելով անհրաժեշտ միջոցներ իրենց բիզնեսի առանձնահատկություններին և սեզոնայնությանն առավել համապատասխան պայմաններով՝ մենք օգնում ենք նրանց զարգանալ և առաջ շարժվել»,- ասում է Յունիբանկի կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների տնօրեն Դավիթ Պետրոսյանը:
Ձեռնարկատերերի աջակցության մեկ այլ ուղղություն է անգրավ վարկերը: Յունիբանկը պատրաստ է բիզնեսին տրամադրել առանց գրավի ապահովման վարկային միջոցներ՝ մինչև 5 մլն դրամ /կամ դրան համարժեք դոլար/ գումարով՝ մինչև 60 ամիս ժամկետով։ ՀՀ դրամով անգրավ վարկի տարեկան տոկոսադրույքը սկսվում է սկսած 12,9%: Այս տարբերակը հարմար է ընկերությունների և անհատ ձեռներեցների համար, ովքեր ձգտում են խնայել նոտարական ծառայությունների, կադաստրային ձևակերպումների և գրավի առարկայի ապահովագրության վրա:
2021 թվականին Յունիբանկի կողմից տրամադրված բիզնես վարկերի ծավալը 2020 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է ավելի քան 17%-ով, ինչը վկայում է ձեռնարկատերերի շրջանում այդ վարկատեսակների նկատմամբ պահանջարկի մասին։ 2021 թվականի վերջին Յունիբանկն ընդգրկվել է փոքր և միջին բիզնեսի վարկավորման լավագույն առաջարկներ ունեցող բանկերի ցանկում՝ ըստ SME Banking Club-ի։

Unibank Offers 8.5% “Special” Business Loan
Unibank has announced a new product for entrepreneurs. One can get a “Special” business loan in Armenian drams or US dollars for up to 60 months.
Special is provided for business purposes or for refinancing loans in other banks. The client may get up to 250 mln AMD or 500 000 USD. When applying for a loan in drams, the interest rate will be from 11% per annum, while, in the case of dollars - from 8.5% per annum. The service is designed for both legal entities and private entrepreneurs.
“Supporting Small and Medium enterprises is one of our top priorities. We are studying carefully the customers’ needs in order to make business loans even more profitable and affordable for a wide range of entrepreneurs. Our new project, “Special”, is designed for those who need funds to implement business plans or optimize their credit load. By issuing the necessary funds to clients under conditions that are most appropriate to the peculiarities and seasonality of their business, we help them develop and move forward,” says David Petrosyan,Director of Corporate Business Promotion and Sales at Unibank.
Yet another means of supporting entrepreneurs is unsecured loans. Unibank is ready to provide a business with a loan without security for up to 5 million AMD or the equivalent sum in USD for a period of up to 60 months. The interest rate of an unsecured loan in AMD is from 12.9% per annum. This is a convenient option for companies and private entrepreneurs who are willing to save on notary services, cadastral registration, and security deposit.
In 2021, the volume of business loans issued by Unibank increased by over 17% compared to the same period in 2020, which designates the high demand for these products among entrepreneurs. At the end of 2021, Unibank was included in the list of banks with the best loan offers for small and medium-sized enterprises according to SME Banking Club.