Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային այցով ժամանել է Ֆրանսիա
Վարչապետի պաշտոնական կայքի հաղորդմամբ՝ կառավարական պատվիրակության կազմում են՝ Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալներ՝ Արայիկ Խզմալյանը, Արթուր Մարտիրոսյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Այցի շրջանակում վարչապետը Ելիսեյան պալատում հանդիպում կունենա Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ: Այնուհետև երկու երկրների առաջնորդները Փարիզում կմասնակցեն «Հավակնություններ՝ Հայաստան-Ֆրանսիա» խորագրով համաժողովին:
Միջոցառման ընթացքում Հայաստանի ու Ֆրանսիայի կառավարությունների անդամները կքննարկեն տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր: Համաժողովին ելույթներ կունենան վարչապետ Փաշինյանը և նախագահ Մակրոնը:

Pashinyan in France on Working Visit
The governmental delegation headed by Pashinyan includes Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan, Minister of Health Anahit Avanesyan, Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan, Deputy Ministers of Education, Science, Culture and Sports Arayik Khzmalyan.
Pashinyan, on the sidelines of the visit, will meet with French President Emmanuel Macron at the Élysée Palace. Afterwards, the leaders of the two countries will take part in the conference entitled "Ambitions: Armenia-France" in Paris.
During the event, members of the Armenian and French governments will discuss issues related to the development and expansion of cooperation in various fields. Pashinyan and Macron will deliver remarks at the conference.