Ոստիկանության օպերատիվ շտաբից հայտնում են
2012 թ. մայիսի 6-ին՝ ժամը 8:00-ից մինչև մայիսի 7-ի ժամը 6:00-ի դրությամբ, ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ շտաբում ԱԺ պատգամավորների ընտրության ընթացքի վերաբերյալ ստացվել է 129 տեղեկություն` ընտրատարածքների մոտ մարդկանց կուտակումների, խուլիգանական գործողությունների, ընտրացուցակների անճշտությունների, քվեաթերթիկների պակասի, ընտրությունների ընթացքին և ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների աշխատանքին խոչընդոտելու, կրկնակի ընտրության փորձի, ընտրակաշառքի, հակաքարոզչության և այլ խախտումների վերաբերյալ:
Ոստիկանությունում գործող «Թեժ գծով» ստացվել է 27 տեղեկություն, հերթապահ մասեր` 59, ինտերնետային կայքերից` 41, դիտորդներից` 2 տեղեկություն:
Տեղեկությունների իսկությունը ճշտելու ուղղությամբ անհապաղ ձեռնարկվել են համապատասխան միջոցառումներ, նախապատրաստվել են նյութեր, ոստիկանության պաշտոնական կայքէջում տեղադրվել և ԶԼՄ-ներին է տրամադրվել հիսունից ավելի պարզաբանում:

Оперативный штаб полиции сообщает
С 8.00 6 мая и до 6.00 7 мая 2012 г. в процессе выборов в Национальное Собрание в оперативный штаб полиции РА поступило 129 сообщений о скоплениях людей возле избирательных участков, хулиганских действиях, неточностях в списках избирателей, нехватке избирательных бюллетеней, препятствовании работе представителей СМИ, попытках повторного голосования, антиагитации и других нарушениях.
На действовавшую в полиции “горячую линию” поступило 27 сообщений, в дежурные части – 59, с интернет-сайтов – 41, от наблюдателей – 2 сообщения.
С целью уточнения достоверности сведений в оперативном порядке были проведены соответствующие мероприятия, подготовлены материалы, размещены на официальном сайте полиции и предоставлены СМИ более пятидесяти объяснений.