Խուլիգանություն՝ Սարդարապատի թիվ 21/19 ընտրատեղամասում
Այսօր ժամ 13-ին Արմավիրի մարզի Սարդարապատ գյուղի թիվ 21/19 ընտրատեղամասում մի կին քվեարկել է ուրիշի անձնագրով: Անձնագիրը եղել է Խանում Մկրտչյանինը, ով ունեցել է Գյումրի քաղաքի հաշվառում:
Զարմանալի է, որ քաղաքացին հասցրել է քվեարկել, ինչից հետո նրա ձեռքից անձնագիրը վերցրել է Maxinfo լրատվական ընկերության թղթակից Կարինե Գաբրիելյանը: Մեր այցելության պահին Կարինե Գաբրիելյանը ցույց էր տալիս Խանումի անձնագիրը, երբ ընտրատեղամաս ներխուժեց մի երիտասարդ եւ, նրա ձեռքից խլելով անձնագիրը ու Կարինե Գաբրիելյանին հայհոյելով, հեռացավ:
Մինչ միջադեպը թիվ 21/19 ընտրատեղամասի նախագահ Անահիտ Մանուկյանը ջերմ զրուցում էր երիտասարդի հետ՝ նրան անվանելով «իմ տղա», սակայն երբ տեղամասում երիտասարդն իրեն անվայել պահեց, Ա. Մանուկյանը ասաց, թե նրան չի ճանաչում:
Ավելին՝ Անահիտ Մանուկյանը ոչինչ չձեռնարկեց տեղամասում խուլիգանություն թույլ տված երիտասարդին կարգի հրավիրելու համար: Ոստիկանները բակում էին եւ նույնպես չմիջամտեցին կատարվածին, նույնիսկ տարածք չմտան:
Գյումրի քաղաքի հաշվառում ունեցող քաղաքացու անձնագրի «գողությունից» հետո Անահիտ Մանուկյանի տրամադրությունը ավելի բարձրացավ: Նա անընդհատ փորձում էր ցույց տալ, որ կատարվածը ոչինչ է:
Իսկ հանձնաժողովի անդամները ծիծաղելով ասում էին, թե անձնագիրը բողոքող կողմն է բերել, որ «իրենց գլխին սարքի»: Նշենք, որ ընտրատեղամասի առջեւ «Ջիփերի» ու «Համմերների» պակաս չի զգացվում:

Случай хулиганства на избирательном участке 21/19 села Сардарапат
Сегодня в 13 часов на избирательном участке 21/19 села Сардарапат одна из избирательниц проголосовала по чужому паспорту. Паспорт принадлежал Ханум Мкртчян, прописанной в городе Гюмри.
Удивительно то, что женщина успела проголосовать, после чего паспорт у нее отобрала корреспондент информационной компании «Maxinfo» Карине Габриелян. В момент нашего посещения К.Габриелян показывала паспорт Ханум Мкртчян. Неожиданно на избирательный участок ворвался молодой человек, который, выхватив из рук представителя «Maxinfo» документ и нецензурно выругавшись в ее адрес, ушел.
До этого инцидента председатель комиссии избирательного участка 21/19 Анаит Манукян тепло беседовала с этим молодым человеком, называя его «мой мальчик». Но после того, как он недостойно повел себя на избирательном участке, Манукян заявила, что не знает его.
Более того, председатель избирательной комиссии ничего не предприняла для того, что привлечь к порядку совершившего хулиганский поступок молодого человека. Во дворе находились сотрудники Полиции, но и они не вмешались в этот инцидент.
После «кражи» паспорта гражданки, состоящей на учете в Гюмри, у Анаит Манукян поднялось настроение. Она все время пыталась показать, что ничего особенного не произошло.
В свою очередь члены избирательной комиссии, смеясь, говорили, что паспорт принесла жалующаяся сторона, чтобы устроить провокацию. Отметим, что перед избирательным участком стояли многочисленные «джипы» и «хаммеры».