Անձնագրերում դրված կնիքների թանաքն անհետանում է (վիդեո)
Մինչ այս պահը Աջափնյակ համայնքի 6/01 ընտրատարածքում քվեարկած բոլոր քաղաքացիները, դուրս գալով ընտրատեղամասից, նկատեցին, որ իրենց անձնագրերում դրված կնիքի թանաքն անհետանում է:
Այս պահին ընտրատարածքում խառը իրավիճակ է:
Անհետացող թանաքը բոլոր ընտրատեղամասերին տրամադրել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը:
6/01 ընտրատարածքում ԿԸՀ-ի տրամադրած թանաքը փոխարինեցին խանութից գնված սովորական թանաքով, որով այժմ կնքում են ընտրողների անձնագրերը:
| Թանաքը դեռ չի անհետացել | Թանաքն արդեն անհետացել է |
6/01 ընտրատատեղամասի նախագահ Գեղամ Հակոբյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ ինքը զանգահարել է իրենց ընտրատարածքայինի նախագահին, ով ասել է, որ թանաքը փոխեն:
6/01 ընտրատեղամասի առջև հավաքվել են թաղի երիտասարդները, որոնցից մեկը ներկայացավ որպես ԲՀԿ համամասնական ցուցակի երիտասարդ անդամ և բոլոր ներս մտնողներին կոչ էր անում քվեաթերթիկներում նշել «2 հատ 1»:
Իսկ 6/02 ընտրատեղամասում թանաքի անհետացման խնդիրը ավելի շուտ է հայտնաբերվել, և հանձնաժողովի նախագահը տարածքային նախագահից թույլտվություն է ստացել փոխել թանաքը:

Ink Stamp Immediately Disappears on Passports in Ajapnyak
Hetq has been informed that the ink stamp used on passports of citizens who have voted, is “mysteriously disappearing” even before they leave the 6/01 polling station in Yerevan’s Ajapnyak district.
The ink has been supplied to all polling stations throughout Armenia by the Central Election Commission.
Local election officials at Ajapnyak have been forced to buy regular ink from a local store as a substitute.
Passport stamped, certifying the holder has voted
Stamp has disappeared
Gegham Hakobyan, president of the 6/01 polling station’s election committee, informed Hetq that he telephoned the election district president regarding the problem and was told to “buy new ink”.