Կորոնավիրուսային հիվանդության 29 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 մարդ
Հունվարի 3-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ, Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 29 նոր դեպք՝ կատարված 2840 թեստավորումից։ Նախորդ օրվա ընթացքում մահացել է 6 մարդ։ Հիվանդությունից առողջացել է 140 բուժառու։
Ընդհանուր առմամբ, ըստ առողջապահության նախարարության, Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 345036 դեպք, որոնցից 331 998-ն՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3546 բուժառու:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 7983 դեպք է արձանագրվել, կատարվել է 2 577 537 թեստավորում։
Նախարարության փոխանցմամ՝ հունվարի 2-ի դրությամբ կատարվել է 1660256 պատվաստում, որից` առաջին դեղաչափ` 944784, երկրորդ դեղաչափ` 714685:

29 новых случаев Covid-19. Умерли 6 человек
По состоянию на 11:00 3 января в Армении выявлено 29 новых случаев Covid-19 из 2840 проведенных тестирований. Накануне от коронавирусного заболевания умерли 6 человек, выздоровели – 140. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
С начала пандемии число заболевших ковидом ыдостигло 345036, число преодолевших болезнь – 331 998. На данный момент фактическое лечение получают 3546 вирусоносителей.
Общее число умерших от коронавируса составляет 7983, число проведенных тестирований – 2.577.537.
По состоянию на 2 января в Армении вакцинировано 1660256 человек. 944784 из них получили первую дозу, 714685 – вторую.