Կարեն Կարապետյանի մրցակցի եկամուտը խոտի վաճառքի և նպաստի գումարն է. իսկ ի՞նչ է հայտարարագրել Կարեն Կարապետյանը
Լոռու մարզի թիվ 32 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվել է պատգամավորության 5 թեկնածու: Եթե նրանց ուժերը չափենք կուտակած կարողություններով, ապա առաջատարը Հանրապետականի թեկնածուն է:
ՀՀԿ. Կարեն Կարապետյան. Նախագահի աշխատակազմի նախկին ղեկավար, «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Կարեն Կարապետյանն այնքան համեստ է ներկայացրել իր ունեցվածքը, որ մի պահ ուզում ես հավատալ դրան: Պարզվում է, նա ոչ տուն ունի, ոչ հողամաս, ոչ ավտոմեքենա, ոչ թանկարժեք իրեր ու գույք:
Կարեն Կարապետյանը վերջին մեկ տարվա ընթացքում, երբ դեռ նախագահի աշխատակազմում էր աշխատում, ստացել է 1 միլիոն 923 հազար 382 դրամ աշխատավարձ: Նրա մյուս եկամուտի աղբյուրը` «Տաշիր ինվեստ գրուպ» ՓԲԸ-ում ունեցած 86 միլիոն 798 հազար 250 դրամ շահաբաժինն է:
Մարտի 1-ի դրությամբ, Կարեն Կարապետյանն ունեցել է 180 միլիոն դրամ եւ 189 հազար դոլար:
Նրան են պատկանում «Արծնապատ ամանեղենի գործարան» ԲԲԸ-ի` 33.15 եւ «Տաշիր ինվեստ գրուպ» ՓԲԸ-ի 15 տոկոս բաժնետոմսերը:
Օֆելյա Վահանյան. Այս թեկնածուի հայտարարագրում տող անգամ լրացված չէ: Պարզվում է, նա ոչինչ չի ունեցել մեկ տարվա ընթացքում, նույնիսկ` 1 դրամ գումար:
Հայաստանի ժողովրդական կուսակցություն. Նաիրի Արոյան. Առաջադրված թեկնածուն գործազուրկ է: Երեւան քաղաքում ունի 76.6քմ բնակարան եւ 1991թ. արտադրության «КМЗ-8136» մակնիշի ավտոմեքենա: Մարտի 1-ի դրությամբ Նաիրի Արոյանը ոչ եկամուտ է ունեցել, ոչ էլ նրա հաշվեհամարին գումար է եղել:
Անուշավան Նիկողոսյան. Նա «ԱՆԴԱՎ» ՍՊԸ-ի տնօրենն է: Ըստ թեկնածուի հայտարարագրի` Ստեփանավան քաղաքում ունի 522.9քմ մակերեսով արհեստանոց, 126.1քմ բնակելի տուն եւ Երեւանում 43.9 քմ մակերեսով բնակարան:
Անուշավան Նիկողոսյանը հայտարարագրել է «Միցուբիշի Մոնտերո» մակնիշի մեկ ավտոմեքենա` 2003թ. արտադրության: Որպես եկամուտ, Ա. Նիկողոսյանը նշել է իր ղեկավարած ՍՊԸ-ից ստացած վերջին մեկ տարվա աշխատավարձը` 720 հազար դրամ: Մարտի 1-ի դրությամբ հաշվեհամարին ունեցել է 1 միլիոն 200 հազար դրամ:
Թեկնածուին է պատկանում «ԱՆԴԱՎ» ՍՊԸ-ի 50 տոկոս բաժնեմասը:
Արտակ Միրզոյան. Այս թեկնածուն եւս գործազուրկ է: Երեւանում ունի տուն, հողամաս, տնամերձ հողամաս, Բովաձոր համայնքում` 1.373 հա վարելահող եւ 0.509 հա խոտհարք:
Եկամուտների բաժնում Արտակ Միրզոյանը հայտարարագրել է խոտի վաճառքից ստացած 200 հազար դրամը, Ստեփանավանի սոցիալական ծառայությունից ստացած 324 հազար դրամ նպաստը եւ ինչ-որ մեկից ստացած 500 հազար դրամ ֆինանսական օգնությունը: Մարտի 1-ի դրությամբ նրա հաշվին եղել է 777 հազար դրամ:

Доход соперника Карена Карапетяна образовался от продажи сена и полученного пособия. А что задекларировал К.Карапетян?
В 32-ом избирательном округе Лорийской области по мажоритарной системе баллотируются 5 кандидатов в депутаты. Если сравнить задекларированное ими имущество, то лидером окажется кандидат-республиканец.
Карен Карапетян (Республиканская партия Армении)
Бывший руководитель администрации президента РА, председатель совета попечителей благотворительного фонда “Ташир” Карен Карапетян представил свое состояние настолько скромно, что в какой-то момент захотелось поверить ему. Оказывается, у него нет ни дома, ни земельного участка, ни автомобиля, ни дорогих вещей.
За последний год, когда Карен Карапетян работал руководителем президентской администрации, он получил зарплату в размере 1 млн 923 тыс. 382 драмов. Другим источником его дохода является прибыль от ЗАО “Ташир инвест групп”.
По положению на 1 марта, у К.Карапетяна было 180 млн драмов и 189 тыс. долларов. Кандидату-республиканцу принадлежат 33,15 процентов акций ОАО “Завод эмалированной посуды” и 15 процентов акций ЗАО “Ташир инвест групп”.
Офелия Варданян
В декларации этого кандидата в депутаты не заполнена ни одна строчка. Оказывается, в течение года у О.Варданян не было даже 1 драма.
Наири Ароян (Народная партия Армении)
Этот кандидат в депутаты является безработным. В Ереване у него есть квартира площадью 76,6 кв.м и автомобиль ”КМЗ-8136” 1991 г. выпуска. По положению на 1 марта Наири Ароян не имел дохода, денег нет и на его расчетном счете.
Анушаван Никогосян
Согласно декларации директора ООО “АНДАВ” Анушавана Никогосяна, в городе Степанаване у него есть мастерская площадью 522,9 кв.м, жилой дом площадью 126,1 кв.м и квартира в Ереване площадью 43,9 кв.м.
Кандидат задекларировал также автомобиль “Мицубиши Монтеро” 2003 г. выпуска. В качестве дохода он указал полученную в руководимом им ООО зарплату за год – 720 тыс. драмов. По положению на 1 марта, на расчетном счете А.Никогосяна было 1 млн 200 тыс. драмов. Кандидату принадлежат также 50 процентов акций ООО “АНДАВ”.
Артак Мирзоян
Этот кандидат в депутаты тоже является безработным. В Ереване у него есть дом, приусадебный участок, земельный участок, а в селе Бовадзор – 1,373 га пашни и 0,209 га сенокоса.
В разделе о доходах Артак Мирзоян задекларировал полученные от продажи сена 200 тысяч драмов, пособие в размере 324 тыс. драмов, выданное ему социальной службой Степанавана, а также полученную им от некоего лица финансовую помощь на сумму 500 тысяч драмов. По положению на 1 марта на расчетном счете А.Мирзояна было 777 тысяч драмов.