Յունիբանկը՝ «Երաժշտության և գինու» տոնակատարության գործընկեր
Նոյեմբերի 7-ին Հայաստանում երրորդ անգամ Voskeni Wines գինեգործարանում կկայանա «Երաժշտության և գինու» ամենամյա տոնակատարությունը: Այս անգամ միջոցառումը նվիրված է երկու մեծագույն կոմպոզիտորների՝  Ալ. Սպենդիարյանի՝ 150, և Առնո Բաբաջանյանի՝ 100-ամյակներին:
Միջոցառման գործընկերն է «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ն:
«Այս տոնակատարությունն արդեն դառնում է ազգային գեղեցիկ ավանդույթներից մեկը: Այն մարմնավորում է արժեքներ, որոնցով փառաբանվում է Հայաստանը՝ առատաձեռնություն, հյուրընկալություն, հարգանք խաղողագործության և գինեգործության բազմադարյա պատմության և մշակույթի հանդեպ, որի ակունքներն ունեն վեցհազարամյա վաղեմություն, և ազգային խոհանոցի ավանդույթների հանդեպ հոգածություն: Մենք ուրախ ենք մեր լուման ունենալ նմանատիպ կարևոր միջոցառման անցկացմանը, որի նպատակն է էթնիկական մշակույթի հանրայնացումը»,- ասաց Յունիբանկի Խորհրդի անդամ Արտեմ Կոնստանդյանը:
«Յունիբանկը երկար տարիներ որպես գործընկեր է հանդես եկել բազմազան մշակութային նախագծերի, և մենք հերթական անգամ հաճույքով աջակցում ենք ստեղծագործական հիանալի գաղափարի իրականացմանը: Որակյալ գինու և կենդանի երաժշտության բոլոր սիրահարներին սպասում է Voskeni Wines-ը՝ Երգի ու գինու տոնակատարությանը»,- նշեց Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
Միջոցառման մասնակիցներին շատ հետաքրքրություններ են սպասվում: Ցանկացողները կհրավիրվեն շրջայցի Voskeni Wines գինեգործարանում: Համտեսի գոտում հյուրերը կարող են փորձել գինիներ հայկական տեղական խաղողի տեսակներից, տնական պանիրի տեսակներ և գյուղատնտեսական այլ ապրանքներ։ Գինով նկարելու վարպետության դասը թույլ կտա բացահայտել ստեղծագործական ունակությունները, իսկ Արարատ լեռան ֆոնին արված լուսանկարները անտարբեր չեն թողնի ոչ ոքի։
Երաժշտական ծրագիրը ներառում է անմահ դասականներ, մոդայիկ ջազ և դիջեյի  նվագակցություն։ Ալեքսանդր Սպենդիարյանի դասական գործերը կհնչեն Ա.Խաչատրյան տրիոյի կողմից՝ Արմինե Գրիգորյան (դաշնամուր), Կարեն Շահգալդյան (ջութակ) և Արտյոմ Իոանիսյան (թավջութակ): Իսկ Մադաթ Ավանեսովի ջազային տրիոն հանդիսատեսին կուրախացնի Առնո Բաբաջանյանի երգերի և մեղեդիների թեմաներով ջազային ինքնատիպ իմպրովիզացիաներով։
Միջոցառման ծրագրում նախատեսված է տոնական ճաշ, որտեղ հյուրերին կհյուրասիրեն հայկական ավանդական ուտեստներ, որ իդեալական համակցվում են Ոսկենի գինիների հետ։ Միջոցառումն ընտանեկան է. հյուրերը կարող են իրենց հետ բերել երեխաներին, որոնց խաղերով կզբաղեցնի պրոֆեսիոնալ անիմատորը:

Юнибанк выступит партнером праздника «Музыки и вина»
7 ноября в Армении, на винодельне Voskeni Wines, состоится третий ежегодный праздник «Музыки и вина». В этот раз мероприятие будет посвящёно двум знаменитым армянским композиторам: 150-летию Александра Спендиарова и 100-летию Арно Бабаджаняна.
Партнёром мероприятия выступит ОАО «Юнибанк».
«Этот праздник уже становится одной из красивых национальных традиций. Он воплощает ценности, которыми славится Армения: щедрость, гостеприимство, уважение к многовековой истории и культуре виноградарства и виноделия, уходящих корнями в древность на шесть тысячелетий, бережное отношение к традициям национальной кухни. Мы рады внести свой вклад в проведение подобных значимых мероприятий, направленных на популяризацию этнической культуры», — говорит член Совета Юнибанка Артем Констандян.
«Юнибанк на протяжении многих лет выступает партнёром различных культурных проектов, и мы в очередной раз с удовольствием поддерживаем замечательную творческую идею. Всех ценителей хорошего вина и живой музыки ждет винодельня Воскени на праздник Музыки и вина», — отмечает председатель Правления Юнибанка Месроп Акопян.
Гостей праздника ожидает много интересного. Всех желающих пригласят на экскурсию по винодельне Воскени. В дегустационной зоне можно будет попробовать вина из автохтонных армянских сортов винограда, домашние сыры и другие фермерские продукты. Мастер-класс по рисованию вином позволит раскрыть свои творческие способности, а фото на фоне горы Арарат не оставят никого равнодушным.
В музыкальной программе — бессмертная классика, модный джаз и зажигательное сопровождение диджея. Классические произведения из наследия Александра Спендиарова будет исполнять трио им. А. Хачатуряна: Армине Григорян (фортепиано), Карэн Шахгалдян (скрипка) и Артём Иоанисян (виолончель). А оригинальными джазовыми импровизациями на темы песен и мелодий Арно Бабаджаняна порадует собравшихся джазовое трио Мадата Аванесова.
Программа мероприятия включает обед, на котором гостей угостят традиционными армянскими блюдами, прекрасно сочетающимися с винами Воскени. Мероприятие позиционируется как семейное: гости могут взять с собой детей, которых будет занимать играми профессиональный аниматор.