Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Արցախի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ
Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ հոկտեմբերի 15-ին՝ ժամը 09։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՊԲ ստորաբաժանման սանիտարական մեքենայի ուղղությամբ։
Հայկական կողմից տուժածներ չկան։ Դեպքի վերաբերյալ տեղեկացվել է Արցախի Հանրապետությունում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը։
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին նույնպես ձեռնպահ մնալ իրադրությունն ապակայունացնող գործողություններից:

Азербайджанские ВС открыли огонь по санитарной машине подразделения Армии обороны Арцаха
15 октября около 09։00 подразделения азербайджанских вооруженных сил открыли огонь по санитарной машине подразделения Армии обороны, дислоцированного на северо-востоке Республики Арцах. Об этом сообщает АО РА.
С армянской стороны пострадавших нет. Командование российским миротворческим контингентом проинформировано об инциденте.
Министерство обороны Республики Арцах заявляет, что продолжает соблюдать режим прекращения огня, и призывает азербайджанскую сторону воздерживаться от дестабилизирующих ситуацию действий.