Վիրավորներից ոչ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում
Հոկտեմբերի 14-ի երեկոյան, ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ՊԲ մարտական հենակետի ուղղությամբ, ինչի հետրանքով հրազենային վիրավորում է ստացել վեց զինծառայող: Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը վիրավորների վիճակի մասին գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Քիչ առաջ վերադարձա Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալից ու հանրապետական բժշկական կենտրոնից, որտեղ երեք վիրավոր զինվորի վիրահատություններ են տեղի ունեցել: Դրանք բոլորն անցել են հաջող, և վիրավորներից ոչ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Մեծագույն շնորհակալություն մեր բժիշկներին՝ իրենց առաքելությունը բարձր նվիրումով ու արհեստավարժությամբ իրականացնելու համար»,- գրել է Արտակ Բեգլարյանը:

Жизни ни одного из раненых опасность не угрожает
Вечером 14 октября вооруженные силы Азербайджана открыли огонь по боевой позиции Армии обороны, дислоцированной на восточном участке Республики Арцах, вследствие чего огнестрельное ранение получили шесть военнослужащих. Запись о состоянии раненых сделал на своей фейсбуковской странице госминистр Арцаха Артак Бегларян.
“Немногим ранее я вернулся из степанакертского военного госпиталя и Республиканского медицинского центра, где были сделаны операции трем раненым солдатам. Все операции прошли успешно, жизни ни одного раненого опасность не угрожает.
Огромная благодарность нашим врачам за верность своей миссии и профессионализм”,- написал А. Бегларян.