«Հայաստան» հիմնադրամը կներկայացնի նոր տեսահալովակներ
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը հայ երգարվեստի գործիչներին հրավիրում է իրենց նոր երգերի տեսահոլովակներով մասնակցել Հեռուստամարաթոն 2011-ին:
Նպատակ ունենալով խթանել հայ երգարվեստը Հայաստանում, Արցախում եւ Սփյուռքում՝ Հիմնադրամը, ի թիվս իր հաշվետու, սոցիալական եւ գովազդային տեսահոլովակների, Հեռուստամարաթոն 2011- ի 12-ժամյա եթերի ընթացքում կհեռարձակվի մի շարք նոր երգերի տեսահոլովակներ:
«Հեռուստամարաթոնը կաբելային, արբանյակային հեռուստատեսությամբ, ինչպես նաեւ ինտերնետով դիտում են միլիոնավոր մարդիկ աշխարհի բոլոր մայրցամաքներում: Այս ձեռնարկը հնարավորություն կընձեռի հայ երգիչ-երգչուհիներին իրենց տեսահոլովակների առաջին ցուցադրությամբ լսելի ու տեսանելի դառնալ աշխարհի տարբեր անկյուններում»,-ասում է Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը:
Տեսահոլովակների ընտրությունը վերապահվում է հեռուստամարաթոնի կազմակերպման ստեղծագործական խմբին: Հայ երգարվեստի արդեն հայտնի անունների կողքին Հիմնադրամը ողջունում է նաեւ շնորհալի երիտասարդ երգիչ-երգչուհիների մասնակցությունը Հայաստանից, Արցախից եւ սփյուռքից, եթե նրանց կողմից ներկայացված տեսահոլովակները համապատասխանում են ստեղծագործական խմբի սահմանած չափանիշներին:
Հայտերի ներկայացման համար պարտադիր են հետեւյալ պայմանները.
- Տեսահոլովակներ կարող են ներկայացնել Հայաստանի, Արցախի կամ սփյուռքի երգիչ-երգչուհիները,
- Կդիտարկվեն տարբեր լեզուներով եւ ամենատարբեր թեմաներով երգերը, սակայն նախապատվությունը կտրվի հայրենասիրության թեմաներով երգերին,
- Տեսահոլովակի տեւողությունը չպետք է գերազանցի 4 րոպեն,
- Ներկայացվող տեսահոլովակները պետք է պատրաստված լինեն HD որակային չափանիշով,
- Յուրաքանչյուր մասնակից միայն մեկ տեսահոլովակ կարող է ներկայացնել,
- Տեսահոլովակները պետք է ներկայացվեն ոչ ուշ քան 2011թ. հոկտեմբերի 1-ը :
- Տեսահոլովակները պետք է ուղարկվեն [email protected] էլ. հասցեին: Էլ նամակի վերնագրում պետք է նշել «Հեռուստամարաթոնի տեսահոլովակ» բառերը, իսկ երգչի անունը, հասցեն եւ հեռախոսահամարը պետք է նշել հաղորդագրության մեջ:

Musicians Encouraged to Submit Videos for Fund's Telethon 2011
The Hayastan All-Armenian Fund invites Armenian singers from across the globe to submit music videos of their new songs for possible inclusion in the forthcoming Telethon 2011 program.
Seeking to promote the creation of original music in Armenia, Artsakh, and the diaspora, the fund will premiere music videos of newly composed songs during the 12-hour Thanksgiving-Day Telethon in November, in addition to regular fund-related programming.
"This will present up-and-coming, as well as seasoned Armenian music artists with a great opportunity to debut their work on a media platform watched by a global audience," says Ara Vardanyan, executive director of the Hayastan All-Armenian Fund. "Being broadcast internationally over and satellite as well as the internet, the Telethon reaches millions on all continents and has grown to become one of the Armenian people's most cherished cultural events."
The final selection of submitted music videos will be made by the Telethon's music-production team.
The submission guidelines are as follows:
1 Original, previously unpublished song videos may be submitted by singers residing in Armenia, Artsakh, or the diaspora.
2 Although there are no limitations as to choice of language or theme, preference will be given to patriotic compositions.
3 Song duration should not exceed four minutes.
4 Music videos should be produced in the HD format.
5 Submission deadline is October 1, 2011.
6 Only one submission per artist will be accepted.
7 Videos should be emailed to [email protected]. "Telethon Video" should be written in the subject heading and the artist's name, address, and phone number should be stated in the message.