Կորոնավիրուսային հիվանդության 934 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 20 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 934 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 262 631 դեպք, որոնցից 242 569-ն` առողջացած, 5339-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13512 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 724 070 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 11385 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 728 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 20 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1211 է:

Выявлено 934 новых случая коронавирусного заболевания. Умерли 20 человек
По состоянию на 11:00 1 октября выявлено 934 новых случая коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 262.631, число выздоровевших – 242.569, число случаев с летальным исходом – 5339. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 13512 пациентов. Всего проведено 1.724.070 тестирований, в суточном разрезе – 11385.
За минувшие сутки выздоровели 728 человек, умерли – 20. Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1211.