Նիկոլ Փաշինյանը և Ալեքսեյ Միլլերը քննարկել են հայ-ռուսական էներգետիկ գործընկերության հարցեր
Վարչապետի պաշտաոնական կայքը տեղեկացնում է՝ վարչապետը նշել է, որ «Գազպրոմ» ընկերությունն էներգետիկայի ոլորտում Հայաստանի ռազմավարական գործընկերն է, և Կառավարությունը կարևորում է փոխշահավետ գործակցության զարգացումը:
Ալեքսեյ Միլլերը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի վարչապետին ընդունելության համար և ներկայացրել «Գազպրոմ» ԲԲԸ գործունեությունը մեր երկրում, ընկերության ներդրումային և սոցիալական ծրագրերը՝ վստահեցնելով, որ «Գազպրոմ»-ը պատրաստ է շարունակել իրականացնել ընկերության առջև դրված բոլոր խնդիրները:
Զրուցակիցները քննարկել են էներգետիկայի ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցության ընթացքը և զարգացման հեռանկարները, անդրադարձ է եղել «Գազպրոմ» ընկերության գործունեությանը վերաբերող հարցերի: Երկուստեք կարևորվել են ՀՀ էներգետիկ զարգացմանը, գազամատակարարման հուսալի համակարգի ձևավորմանն ուղղված շարունակական ծրագրերը:

Никол Пашинян и Алексей Миллер обсудили вопросы армяно-российского энергетического сотрудничества
Премьер-министр отметил, что “Газпром” является стратегическим партнером Армении в энергетической сфере и правительство придает важность развитию взаимовыгодного сотрудничества.
Алексей Миллер поблагодарил премьер-министра Армении за прием и представил деятельность ПАО “Газпром” в нашей стране, инвестиционные и социальные программы компании, заверив, что компания “Газпром” готова и дальше выполнять все поставленные перед нею задачи.
Собеседники обсудили текущий процесс и перспективы развития армяно-российского сотрудничества в сфере энергетики, коснулись вопросов деятельности компании “Газпром”. Двусторонне была подчеркнута важность продолжительных программ по развитию энергетики и формированию надежной системы газоснабжения Республики Армения.