Կորոնավիրուսային հիվանդության 595 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 16 մարդ
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 3-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 595 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 243 981 դեպք, որոնցից 228 214-ն` առողջացած, 4892-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9713 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 560 430 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 6138 թեստավորում:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 488 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 16 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ բուժառուն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1162 է:

Выявлено 595 новых больных Covid-19. Умерли 16 человек
По состоянию на 11:00 3 сентября выявлено 595 новых больных Covid-19. Общее число заболевших достигло 243.981, число выздоровевших – 228.214, число умерших – 4892. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получают 9713 пациентов. Всего проведено 1.560.430 тестирований, в суточном разрезе – 6138.
За минувшие сутки выздоровели 488 человек, умерли – 16.
Накануне скончались еще три пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1162.