Փաշինյանն ու ՌԴ դեսպանը քննարկել են տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության (ՌԴ) արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Այս մասին տեղեկացնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը մեծապես կարևորում է հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների շարունակական զարգացումը քաղաքական, տնտեսական, անվտանգային, հումանիտար ոլորտներում: Վարչապետի պաշտոնակատարի խոսքով՝ երկու երկրներն ունեն համագործակցության լայն օրակարգ, որի իրացման ուղղությամբ կառավարությունները տանում են դինամիկ աշխատանք: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայ-ռուսական ռազմավարական համագործակցությունը նաև տարածաշրջանում ոչ կայուն իրավիճակը հաղթահարելու համատեքստում և ընդգծել ՌԴ առանցքային դերը անվտանգության ապահովման գործում:
Ինչպես ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում, դեսպան Կոպիրկինի խոսքով՝ Ռուսաստանի համար Հայաստանի հետ դաշնակցային հարաբերությունների զարգացումն ունի առաջնային նշանակություն, ինչի ապացույցն է երկու երկրների ղեկավարների, ինչպես նաև կառավարությունների ներկայացուցիչների ակտիվ երկխոսությունը, շփումներն ու փոխգործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգին, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

Никол Пашинян принял посла РФ в Армении Сергея Копыркина
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Никол Пашинян отметил, что правительство Армении придает большое значение постоянному развитию армяно-российских союзнических отношений в политической, экономической, гуманитарной сферах и в области безопасности. По словам исполняющего обязанности премьер-министра, у двух стран широкая повестка сотрудничества, над реализацией которой правительства активно работают. Никол Пашинян подчеркнул важность армяно-российского стратегического сотрудничества в контексте преодоления нестабильной ситуации в регионе и подчеркнул ключевую роль РФ в обеспечении безопасности.
По словам посла Копыркина, развитие союзнических отношений с Арменией имеет первостепенное значение для России, о чем свидетельствует активный диалог, контакты и взаимодействие между лидерами двух стран, а также представителями правительств.
В ходе встречи собеседники коснулись повестки армяно-российских отношений, развитий в регионе и представляющих взаимный интерес других вопросов.