ԵՊLՀ ռեկտորի պարտականությունների կատարումը հանձնարարվել է պրոռեկտոր Գաբրիել Բալայանին
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի 18.04.2012թ. 59-Ա1 հրամանով «Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարան» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության ռեկտորի պարտականությունների կատարումը հանձնարարվել է ԵՊԼՀ-ի իրավական, վարչական և տնտեսական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Գաբրիել Բալայանին՝ մինչև սահմանված կարգով ռեկտորի ընտրությունն ու նշանակումը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԿԳ նախարարի ապրիլի 17-ի 58-Ա1 հրամանով դադարեցվել է «Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարան» ՊՈԱԿ-ի գործադիր մարմնի ղեկավար Ս. Զոլյանի լիազորությունները ռեկտորի պաշտոնում:

Обязанности ректора ЕГЛУ возложены на проректора Габриела Балаяна
Приказом министра образования и науки РА Армена Ашотяна 59-Ա1 от 18.04.2012 выполнение обязанностей ректора государственной некоммерческой организации “Ереванский государственный лингвистический университет им. В. Брюсова” до выборов и назначения в установленном порядке ректора возложено на проректора по линии правовых, административных и экономических работ ЕГЛУ Габриела Балаяна.
Напомним, что приказом министра ОН 58-Ա1 от 17 апреля полномочия руководителя исполнительного органа ГНКО “Ереванский государственный лингвистический университет им. В. Брюсова” С. Золяна в должности ректора прекращены.