Փաշինյանը վստահեցնում է` մտադիր են նվազագույն աշխատավարձը դարձնել 85 հազար դրամ
«Առաջիկա տարիներին պլանավորում ենք նվազագույն աշխատավարձը 68 հազար դրամից դարձնել 85 հազար դրամ»: Այս մասին Մարալիկում նախընտրական հանդիպմանը հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը: Նվազագույն թոշակն էլ կառավարությունում մտադիր են 43 հազար դրամից դարձնել 68 հազար դրամ: Փաշինյանն ընդգծեց` իր կառավարության իրականացրած թոշակի բարձրացումներն իրեն չեն գոհացնում, ապա հավելեց` Հայաստանում թոշակներն այնքան  ցածր են, որ «մի տասը տարի էլ դեռ պիտի ավելացնեն, որ արժանապատիվ ինչ-որ չափ լինի»:
Փաշինյանի խոսքով` վերջին երեք տարիների ընթացքում կառավարությունը պետական բյուջեի միջոցների հաշվին 1360 կմ ճանապարհ է կառուցել, ըստ նրա` այդքան ճանապարհ չի կառուցվել նախորդող տասը տարիներին:
«Նկարում, ասում են` քանդված ճանապահ կա, բա դուք էնքան եք քանդել, որ 10 տարի պիտի սարքենք, որ էդ բոլորը սարքվի»,- ասաց Փաշինյանը` արձագանքելով ընդդիմախոսներին: Փաշինյանը վստահեցրեց` առաջիկա հինգ տարվա ընթացքում մտադիր են պետական բյուջեի միջոցների հաշվին կառուցել 2600 կմ ճանապարհ:

Пашинян сообщил о намерении повысить минимальную зарплату до 85 тысяч драмов
“В ближайшие годы мы планируем повысить минимальную зарплату с 68 тысяч до 85 тысяч драмов”,- заявил на предвыборной встрече в общине Маралик исполняющий обязанности премьер-министра, кандидат на этот пост от партии “Гражданский договор” Никол Пашинян.
По его словам, правительство также собирается повысить минимальную пенсию с 46 тысяч до 68 тысяч драмов. Пашинян заявил, что в Армении пенсии настолько низкие, что их нужно еще лет десять повышать, чтобы достичь достойного минимума.
Касаясь вопросов дорожного строительства, врио премьер-министра сообщил, что за последние три года за счет госбюджета было построено 1360 км дорог, что не было сделано за предшествующие десять лет.
Никол Пашинян также заверил, что в ближайшие пять лет на бюджетные средства будет построено 2600 км дорог.