«Պատիվ ունեմ» դաշինքի ղեկավար Արթուր Վանեցյանի գույքի եւ եկամուտների հայտարարագիրը
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ցուցակի առաջին համարը զբաղեցնող Արթուր Վանեցյանը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել իր գույքի ու եկամուտների վերաբերյալ հայտարարգիրը:
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը որպես անշարժ գույք հայտարարագրել է 106 քմ մակերեսով մեկ բնակարան Երևանում, որը գտնվում է Բաղրամյան փողոցում:
Ավտոմեքենա նա չի հայտարարագրել և ոչ էլ՝ 8 մլն դրամը կամ դրան համարժեք արտարժույթը գերազանցող որևէ գույք։
Մեկ տարում՝ 2020 թվականի մայիսից մինչև այս տարվա մայիս, Արթուր Վանեցյանը, ըստ իր հայտարարագրի, 2 մլն 113 հազ. դրամի եկամուտ է ստացել։ Այդ գումարը նա իբրեւ թոշակ է ստացել Ազգային անվտանգության ծառայությունից։
Հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ (04.06.2021թ.) Վանեցյանն ունեցել է 10 մլն ՀՀ դրամ և 25 հազ. ԱՄՆ դոլար դրամական միջոցներ։
Ընկերություններում մասնաբաժիններ, արժեթղթեր և այլ ներդրումներ Արթուր Վանեցյանը չի հայտարարագրել:
Ավելի վաղ «Հետքն» անդրադարձել է Արթուր Վանեցյանի ընտանիքի անդամների անուններով գրանցված բիզնեսներին:

Имущество и доходы лидера предвыборного блока “Честь имею” Артура Ванецяна
Возглавляющий предвыборный блок “Честь имею” Артур Ванецян представил в Центризбирком декларацию об имуществе и доходах.
Бывший директор Службы национальной безопасности, председатель партии “Родина” А.Ванецян задекларировал в качестве недвижимости квартиру площадью 106 кв.метров на проспекте Баграмяна в Ереване.
В декларации не указан автомобиль или какой-либо предмет, стоимость которого превышает 8 млн драмов или аналогичную сумму в валютном эквиваленте.
В течение года – с мая 2020-го по май 2021 года Ванецян получил доход в размере 2 млн 113 тыс. драмов, который представляет собой пенсию от СНБ.
На момент подачи деклараци (04.06.2021 г.) денежные средства Ванецяна составляли 10 млн драмов и 25 тыс.долларов США.
В декларации не указаны также доли в компаниях, ценные бумаги и другие вложения. Напомним, что пропорциональный список блока “Честь имею” включает 230 кандидатов в депутаты.