Արամ Վարդևանյան․ «Կառավարությունն իր որոշումներով ընտրակաշառք է բաժանում»
Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը հայտարարեց, որ գործող կառավարությունն իր որոշումներով ընտրակաշառք է բաժանում։ Այս մասին Վարդևանյանն ասաց դաշինիքի կենտրոնական շտաբում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսին՝ հրավիրելով նաև ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ առաքելության ուշադրությունը։
Արամ Վարդևանյանը մասնավորապես նկատի ուներ կառավարության որոշումներով մարզային համայնքներին տրամադրվող պետական սուբսիդիաները, գյուղատնտեսական տեխնիկան՝ հարց բարձրաձայնելով, թե ինչու դրանք չեն տրվել, օրինակ՝ 2020 թվականի նոյեմբեր ամսին, այլ 2021 թվականի մայիսին՝ ընտրություններից մեկ ամիս առաջ։
«Հայաստան» դաշինիքի ներկայացուցիչը շեշտեց, որ 2017 թվականի ընտրությունների ժամանակ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ առաքելությունն ու Վենետիկի հանձնաժողովը հստակ պահանջ էին դներ ՀՀ այդ ժամանակվա իշխաննությունների առջև, որ նախընտրական շրջանում ամեն կերպ զերծ մնան խոստումներ տալուց, գործողություններ կատարելուց, որոնք կարող են կապվել նախընտրական գործընթացներին։
Արամ Վարդևանյանը ևս մեկ անգամ հայտարարեց, որ «Հայաստան» դաշինքը որևէ առնչություն չունի ընտրակաշառք բաժանելու և ցանկացած այլ տեսակի ընտրակեղծարարության հետ։

Hayastan Bloc Accuses Government of Using Subsidies to "Buy Votes"
Robert Kocharyan’s Hayastan (Armenia) bloc has accused the Pashinyan government of distributing subsidies to provincial communities to garner votes in this month’s snap parliamentary election.
Aram Vardevanyan, who heads the alliance’s campaign office, accused the government of holding back state subsidies in 2020 and distributing them on the eve of the election.
Vardevanyan, at a Yerevan press conference today, noted that during the 2017 elections, the OSCE / ODIHR mission and the Venice Commission had made a clear demand to the then Armenian authorities to refrain from making promises or taking actions during the pre-election period that could relate to the pre-election process.
Vardevanyan stated that the Hayastan bloc has nothing to do with distributing electoral bribes or any other type of electoral fraud.