ԼՀԿ-ն պահանջում է Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի հրավիրել
Ազգային ժողովի Լուսավոր Հայաստան խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի պահանջի մասին հայտարարություն է տարածել:
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Ադրբեջանը շարունակում է ուժի կիրառումը, ագրեսիան, ՀՀ տարածքային ամբողջականության խախտումը,
Հաշվի առնելով այն  հանգամանքը, որ Ադրբեջանի հանցավոր գործողությունների հետևանքով ՀՀ զինված ուժերն ունեն զոհ, վիրավորներ և այսօր արդեն գերեվարված անձինք,
Հաշվի առնելով իրավիճակի հետագա լարումը և անդառնալի հետևանքները՝
անհապաղ պահանջում ենք ՀՀ Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի հրավիրում Ազգային ժողովի բոլոր խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ»,- նշված է Էդմոն Մարուքյանի հայտարարության մեջ։

“Просвещенная Армения” требует созыва внеочередного заседания Совета безопасности
Лидер парламентской фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян распространил заявление о требовании созвать внеочередное заседание Совета безопасности.
В заявлении говорится: “Учитывая то обстоятельство, что Азербайджан продолжает применять силу, агрессию, нарушать территориальную целостность Республики Армения;
учитывая то обстоятельство, что вследствие преступных действий Азербайджана погиб военнослужащий Вооруженных сил Республики Армения, а сегодня уже есть пленные;
учитывая дальнейшую эскалацию напряженности и необратимые последствия,
требуем немедленно созыва внеочередного заседания Совета безопасности РА с участием руководителей всех фракций Национального Собрания”.