Կորոնավիրուսային հիվանդության 230 նոր դեպք է հաստատվել, գրանցվել է մահվան 10 դեպք
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 230 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 220447 դեպք, որոնցից 207464-ն` առողջացած, 4301-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7627 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1030335 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 3361 թեստավորում:
ԱՆ-ն տեղեկացնում է, որ 712 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 10 դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1055 է:

Выявлено 230 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 10 человек
По состоянию на 11:00 14 мая выявлено 230 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 220447, число выздоровевших – 207464, число смертей – 4301. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от Covid-19 получают 7672 пациента. Всего проведено 1030335 тестирований, в суточном разрезе – 3361 тестирование.
За минувшие сутки из больниц выписалось 712 человек, умерли – 10.
Накануне скончались еще пять пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев -1055.