Յունիբանկն առաջատար է POS վարկերի քանակով
2020թ.-ի արդյունքներով Յունիբանկը տրամադրված POS վարկերի քանակով զբաղեցրել է առաջատար դիրք: Բանկին բաժին է ընկնում POS վարկավորման շուկայի մոտ 20% -ը:
2020թ.-ի վերջի դրությամբ  Յունիբանկի ակտիվները կազմել են ավելի քան 238 մլրդ  դրամ, իսկ վարկային ներդրումները՝ մոտ 156 մլրդ դրամ: Մանրածախ վարկերի քանակը 2019թ.-ի համեմատ աճել է ավելի քան 8% -ով, իսկ ծավալը՝  11% -ով:
«Մեր ռազմավարական նպատակներից մեկը բանկային ծառայությունները հասարակության համար հնարավորինս հասանելի և մատչելի դարձնելն է:  Մենք հաջողությամբ լուծում ենք այս խնդիրը՝ մեր հաճախորդների համար բարենպաստ պայմաններով  վարկատեսակներ մշակելով և նորարարական տեխնոլոգիաներ ներդնելով: Արդյունքներն ակնհայտ են. 2011թ.-ից  ի վեր մեր կողմից տրամադրված POS վարկերի ծավալն աճել է ավելի քան 10 անգամ», - նշեց  Յունիբանկի Մանրածախ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների գծով տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:
Յունիբանկի նշանակալի նորամուծութուններից մեկն անգրավ սպառողական վարկերի սքորինգային համակարգում արհեստական բանականության տեխնոլոգիայի կիրառումն է:
Արհեստական բանականության տեխնոլոգիան հնարավորություն է տալիս ավելի արագ և որակյալ մշակել մեծ ծավալի տեղեկատվություն, վերլուծել հաճախորդների տվյալները և ավելի մեծ ճշգրտությամբ կառուցել նրանց պրոֆիլը: Արհեստական բանակության տեխնոլոգիայի միջոցով վեց ամսվա ընթացքում մշակվել է 250 հազար վարկային հայտ:
Հետևելով հաճախորդամետ քաղաքականությանը՝ 2020թ.-ին Յունիբանկը միջոցներ ձեռնարկեց համավարակի և ռազմավարական դրության պայմաններում հաճախորդներին աջակցություն տրամադրելու համար: Բանկը երկրաձագեց ֆիզիկական անձանց տրամադրված անգրավ սպառողական վարկերի մարման վերջնաժամկետը  և մարումները համամասնորեն բաշխեց վարկի մնացորդային ժամկետի վրա: Բանկն աջակցություն է ցուցաբերել նաև ռազմական գործողություններին մասնակցած հաճախորդներին:

Unibank Leads in POS Loans
Following the results of 2020, Unibank became the leader in the number of provided POS loans. The bank’s share is nearly 20% of the total volume of the POS loan market.
As of December 31, 2020, Unibank’s assets amounted to AMD 238 billion, loans - while AMD156 billion. The number of retail loans provided in 2020 increased by more than 8% compared to 2019, and the volume - by 11%. At the end of the fourth quarter of 2020, Unibank is the leader in both the number and volume of POS loans issued in the country.
“One of the strategic tasks of Unibank is to make banking services thoroughly accessible for the population. We are successfully fulfilling this task by developing favorable loan offers for our clients and introducing innovative technologies that simplify access to our products. Our results speak for themselves: the volume of POS loans provided by us has increased by more than 10 times since 2011,” commented Gurgen Ghukasyan, director of Retail business promotion and Sales of Unibank.
One of the most recent updates in the Unibank infrastructure is the introduction of artificial intelligence technology in credit scoring for unsecured consumer loans. The AI algorithm makes it possible to process large amounts of data much faster and better, analyze customer behavior, and model their profile with higher accuracy. More than 250,000 loan applications were processed with the help of AI in six months.