Յունիբանկն առաջատար է POS վարկերի քանակով
2020թ.-ի արդյունքներով Յունիբանկը տրամադրված POS վարկերի քանակով զբաղեցրել է առաջատար դիրք: Բանկին բաժին է ընկնում POS վարկավորման շուկայի մոտ 20% -ը:
2020թ.-ի վերջի դրությամբ  Յունիբանկի ակտիվները կազմել են ավելի քան 238 մլրդ  դրամ, իսկ վարկային ներդրումները՝ մոտ 156 մլրդ դրամ: Մանրածախ վարկերի քանակը 2019թ.-ի համեմատ աճել է ավելի քան 8% -ով, իսկ ծավալը՝  11% -ով:
«Մեր ռազմավարական նպատակներից մեկը բանկային ծառայությունները հասարակության համար հնարավորինս հասանելի և մատչելի դարձնելն է:  Մենք հաջողությամբ լուծում ենք այս խնդիրը՝ մեր հաճախորդների համար բարենպաստ պայմաններով  վարկատեսակներ մշակելով և նորարարական տեխնոլոգիաներ ներդնելով: Արդյունքներն ակնհայտ են. 2011թ.-ից  ի վեր մեր կողմից տրամադրված POS վարկերի ծավալն աճել է ավելի քան 10 անգամ», - նշեց  Յունիբանկի Մանրածախ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների գծով տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:
Յունիբանկի նշանակալի նորամուծութուններից մեկն անգրավ սպառողական վարկերի սքորինգային համակարգում արհեստական բանականության տեխնոլոգիայի կիրառումն է:
Արհեստական բանականության տեխնոլոգիան հնարավորություն է տալիս ավելի արագ և որակյալ մշակել մեծ ծավալի տեղեկատվություն, վերլուծել հաճախորդների տվյալները և ավելի մեծ ճշգրտությամբ կառուցել նրանց պրոֆիլը: Արհեստական բանակության տեխնոլոգիայի միջոցով վեց ամսվա ընթացքում մշակվել է 250 հազար վարկային հայտ:
Հետևելով հաճախորդամետ քաղաքականությանը՝ 2020թ.-ին Յունիբանկը միջոցներ ձեռնարկեց համավարակի և ռազմավարական դրության պայմաններում հաճախորդներին աջակցություն տրամադրելու համար: Բանկը երկրաձագեց ֆիզիկական անձանց տրամադրված անգրավ սպառողական վարկերի մարման վերջնաժամկետը  և մարումները համամասնորեն բաշխեց վարկի մնացորդային ժամկետի վրա: Բանկն աջակցություն է ցուցաբերել նաև ռազմական գործողություններին մասնակցած հաճախորդներին:

Юнибанк лидирует по количеству выданных POS-кредитов
По итогам 2020 года Юнибанк стал лидером по количеству выданных POS-кредитов. На долю банка приходится около 20% от общего объёма рынка в сегменте POS-кредитования.
На 31 декабря 2020 года активы Юнибанка составили более 238 млрд драмов, а кредитные вложения достигли 156 млрд драмов. Количество розничных кредитов, выданных в 2020 году, увеличилось по сравнению с 2019-м более чем на 8%, а объём вырос на 11%.
«Одна из наших стратегических задач — сделать банковский сервис максимально доступным для всех жителей страны, — подчеркивает директор по продажам и развитию розничного бизнеса Юнибанка Гурген Гукасян. — Эту задачу мы успешно решаем, разрабатывая выгодные для клиентов кредитные предложения и внедряя инновационные технологии, которые упрощают получение наших продуктов. Результаты налицо: с 2011 года объём выданных нами POS-кредитов увеличился более чем в 10 раз.»
Одно из новейших обновлений в инфраструктуре Юнибанка — внедрение технологии искусственного интеллекта в кредитный скоринг для беззалоговых потребительских кредитов. Алгоритм ИИ позволяет быстрее и качественнее обрабатывать большие объёмы информации, анализировать поведение клиентов и моделировать их профиль с более высокой точностью. С помощью ИИ за шесть месяцев было обработано свыше 250 000 кредитных заявок.
Следуя принципам клиентоориентированного подхода, Юнибанк оперативно принял меры по смягчению последствий для населения в условиях пандемии и военного положения в 2020 году. Банк продлил срок погашения беззалоговых потребительских кредитов и пропорционально распределил выплаты на оставшийся срок. Оказал содействие Юнибанк и клиентам, которые в 2020 году были мобилизованы или записались добровольцами.