Հաստատվել է կորոնավիրուսի 870 նոր դեպք, մահացել է 33 մարդ
Ապրիլի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 207973 դեպք, որոնցից 187256-ն` առողջացած, 3859-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15880 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 931583 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 5290 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 870 նոր դեպք: Կա 1056 առողջացած և 24 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 978 է:

Подтвердилось 870 новых случаев Covid-19. Умерли 33 человека
По состоянию на 11:00 17 апреля общее число случаев Covid-19 достигло 207973, число вылечившихся – 187256, число смертей – 3859. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 15880 пациентов. Всего проведено 931583 тестирования, в суточном разрезе – 5290 тестирований, из них 870 дали положительный результат. За минувшие сутки из больниц выписали 1056 человек, умерло – 24 человека.
Накануне скончались еще 9 пациентов с коронавирусным заболеванием, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 978.