«ԱրմենՏել»-ը մեծարեց «Երևակայության գավաթ» 2011 թ. մրցույթի ազգային փուլի եզրափակչի մասնակիցներին
«ԱրմենՏել» ընկերության (ապրանքանիշը Beeline) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոյի հրավերով «Երևակայության գավաթ» 2011 թ.-ի մրցույթի ազգային փուլի եզրափակչի մասնակիցներն այցելեցին ընկերություն և ծանոթացան Հայաստանի հեռահաղորդակցության խոշորագույն օպերատորի աշխատանքին:
Ընկերության տնօրենները, ստորաբաժանումների ղեկավարները «Երևակայության գավաթ» 2011 թ.-ի մրցույթի ազգային փուլի եզրափակիչ անցած ուսանողներին պատմեցին Հայաստանի կապի ազգային օպերատաորի աշխատանքի մասին: Հաղթած թիմերի մասնակիցներն այցելեցին Beeline հաճախորդների սպասարկման ծառայություն և ծանոթացան օպերատորների աշխատանքին, ընկերության զարգացման պատմությանը և հաղորդակցության ժամանակակից տեխնոլոգիաներին: «ԱրմենՏել» ընկերությունից եզրափակչի մասնակից թիմերը ստացան նեթբուքեր և հուշանվերներ:
«Երևակայության գավաթ» 2011 թ.-ի ազգային փուլում հաղթած X-Tech թիմը, որը ներկայացրել է Teach Me Now ծրագիրը, Նյու Յորք քաղաքում կմասնակցի Microsoft ընկերության կողմից կազմակերպված մրցույթի միջազգային փուլին:
«Շատ ուրախ ենք ողջունել «ԱրմենՏել»-ի հարկի ներքո երիտասարդ սերնդի տաղանդավոր ներկայացուցիչներին` ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների և հաղորդակցության բնագավառի մենեջերներին: Ապագայում մենք կյանքի կկոչենք նորարարական ծրագրեր, իսկ ոմանց արդեն իսկ բախտ է վիճակվել ներկայացնելու իրենց ծրագիրը Նյու Յորքում կայանալիք 2011 թ.-ի «Երևակայության գավաթ» միջազգային եզրափակիչ մրցույթում: Վստահ եմ, հաղթելու ցանկությունը և ոգևորությունը կբացեն ձեր առջև լավագույն հեռանկար, իսկ տաղանդը կարտահայտվի ամբողջությամբ»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ ֆինանսական տնօրեն Կարեն Շախնազարյանը:
«Microsoft-ի հայաստանյան գրասենյակի և «ԱրմենՏել» ընկերության համագործարկցությունը կարելի է համարել ռազմավարական: Մեր արդյունավետ համագործակցությունն, այդ թվում այս ծրագրի շրջանակներում, շարունակվում է ոչ առաջին տարին, և ես ցանկանում եմ նշել, որ սա մի վառ օրինակ է, թե ինչպես բիզնեսի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերը նպաստում են երիտասարդ սերնդի զարգացմանը»,- ասաց Հայաստանում Microsoft-ի ներկայացուցչության տնօրեն Գրիգոր Բարսեղյանը:
«Երևակայության գավաթ»-ը աշխարհի ամենամյա միջազգային տեխնոլոգիական մրցույթ է, որը կազմակերպվում է Microsoft-ի և այլ ընկերությունների աջակցությամբ: «Երևակայության գավաթ»-ի հիմնական թեման ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների միջոցով ժամանակակից հիմնախնդիրների լուծումն է: Նախորդ տարի մրցույթին մասնակցել է ավելի քան 325000 ուսանող 100 երկրից:

«АрменТел» чествует финалистов национального этапа конкурса Imagine Cup 2011
По приглашению Генерального Директора  ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) Игоря Климко финалисты национального этапа технологического конкурса Imagine Cup 2011 посетили компанию и ознакомились с работой крупнейшего телекоммуникационного оператора Армении.
Финалисты регионального конкурса Imagine Cup встретились с руководством компании «АрменТел», главами различных подразделений, которые рассказали о работе национального оператора связи Армении. Для представителей команд – победителей была организована экскурсия в колл-центр Beeline в Армении, где они смогли ознакомиться с работой операторов, историей развития компании и современными технологиями коммуникации.  Команды – финалисты конкурса Imagine Cup – Армения 2011 получили в подарок нетбуки и памятные сувениры от компании «АрменТел».
Победитель национального этапа Imagine Cup – Армения 2011– команда X-Teach, представившая на конкурс программу Teach Me Now, получила возможность поехать в Нью-Йорк на мировой этап конкурса Imagine Cup, организованного компанией Microsoft.
«Мы очень рады приветствовать в стенах компании «АрменТел» талантливых представителей молодого поколения - менеджеров сферы информационных технологий и коммуникаций. В будущем вам предстоит воплотить в жизнь инновационные проекты, а некоторым уже сегодня выпала честь представить свой проект на конкурсе Imagine Cup в Нью-Йорке. Я уверен, что энтузиазм и желание победить откроют перед вами широчайшие перспективы, а талант проявился в полной мере», - сказал финансовый директор ЗАО «АрменТел» Карен Шахназарян.
«Партнерство между армянским представительством Microsoft и компанией «АрменТел» уже давно можно назвать стратегическим. Наше плодотворное сотрудничество, в том числе в рамках этого проекта, продолжается не первый год, и я хочу отметить, что это прекрасный пример того, как социальная политика бизнеса способствует развитию молодого поколения», - отметил директор представительства Microsoft в Армении Григор Барсегян.
Imagine Cup – крупнейший в мире международный ежегодный технологический конкурс, организуемый Microsoft при поддержке других компаний. Основная тема Imagine Cup - решение сложнейших проблем современности с помощью информационных технологий. В прошлом году в конкурсе приняли участие более чем 325000 студентов из 100 стран.