Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1231 նոր դեպք, մահացել է 32 մարդ
Ապրիլի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 200129 դեպք, որոնցից 179043-ն` առողջացած, 3675-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16471 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 889872 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 4943 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1231 նոր դեպք:
Կա 816 առողջացած և 28 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 940 է:

Число инфицированных коронавирусом увеличилось на 1231. Умерли 32 человека
По состоянию на 11:00 8-го апреля общее число больных COVID-19 составило 200129, число выздоровевших – 179043, число смертей – 3675. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент лечение от коронавирусного заболевания получает 16471 пациент. Всего проведено 889872 тестирования, в суточном разрезе – 4943, из них 1231 оказались с положительным результатом.
За минувшие сутки из больниц выписали 816 человек, умерло – 28. Накануне скончались еще четыре пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 940.