Հայ-ադրբեջանական շփման գծում սահմանային միջադեպ չի արձանագրվել
Մարտի 28-ին և 29-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպ չի արձանագրվել, պահպանվել է օպերատիվ մարտավարական կայուն իրավիճակ: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել:
«ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Инциденты на армяно-азербайджанской линии соприкосновения не зафиксированы
28 и 29 марта инциденты на армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Республики Армения не зафиксированы, сохранялась стабильная оперативно-тактическая ситуация. Об этом сообщает Министерство обороны РА.
По сведениям Службы национальной безопасности, ситуация оставалась неизменной и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автотрассы Горис-Капан.
“Подразделения пограничных войск Вооруженных сил и СНБ РА контролируют пограничную ситуацию по всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи”,- говорится в сообщении Минобороны.