Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1094 նոր դեպք, մահացել է 21 մարդ
Մարտի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 189540 դեպք, որոնցից 170903-ն` առողջացած, 3450-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14306 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 833912 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 5753 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1094 նոր դեպք: Կա 743 առողջացած և 16 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

1094 новых случая COVID-19. Умер 21 человек
По состоянию на 11:00 27 марта общее число случаев коронавирусного заболевания достигло 189540, число выздоровевших – 170903, число смертей – 3450. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 14306 пациентов. Всего проведено 833912 тестирований, в суточном разрезе – 5753 тестирования, из них 1094 дали положительный результат.
За минувшие сутки выздоровели 743 человека, умерли 16 человек. Накануне скончались еще пять пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой причины. Общее число таких случаев – 881.