Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1257 նոր դեպք, մահացել է 24 մարդ
Մարտի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 187441 դեպք, որոնցից 169727-ն` առողջացած, 3416-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13427 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 822634 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 5228 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1257 նոր դեպք: Կա 242 առողջացած և 18 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 871 է:

Подтвердилось 1257 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 24 человека
По состоянию на 11:00 25 марта общее число заболевших коронавирусным заболеванием достигло 187441, число выздоровевших – 169727, число смертей – 3416. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент лечение от COVID-19 получают 13427 пациентов. Всего проведено 822634 тестирования, за минувшие сутки – 5228, из них 1257 дали положительный результат. Болезнь победили еще 242 человека, умерли – 18 человек.
Накануне скончались еще 6 пациентов с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 871.