Հաստատվել է կորոնավիրուսի 795 նոր դեպք, մահացել է 11 մարդ
Մարտի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 177899 դեպք, որոնցից 165975-ն` առողջացած, 3253-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7835 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 770343 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 4464 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 795 նոր դեպք: Կա 257 առողջացած և 10 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Выявлено 795 новых случаев COVID-19. Умерли 11 человек
По состоянию на 11:00 13 марта общее число заболевших COVID-19 достигло 177899, число выздоровевших – 165975, число смертей – 3253. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 7835 пациентов. Всего проведено 770343 тестирования, в суточном разрезе – 4464, из них 795 с положительным результатом. За минувшие сутки болезнь преодолели 257 человек, умерли – 10.
Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 836.