Կորոնավիրուսային հիվանդության 337 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 4 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 8-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 337 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 175016 դեպք, որոնցից 164954-ն` առողջացած, 3225-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6008 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 753705 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 2465 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 337 նոր դեպք:
ԱՆ-ն հայտնում է, որ 170 մարդ առողջացել է, գրանցվել է մահվան 4 դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Выявлено 337 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли четыре человека
По состоянию на 11:00 8 марта подтвердилось 337 новых случаев коронавирусного заболевания. Общее число заболевших достигло 175016, число выздоровевших – 164954, число смертей – 3225. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 6008 пациентов. Всего проведено 753705 тестирований, за минувшие сутки – 2465. Из них 337 дали положительный результат.
В суточном разрезе выздоровели 170 человек, умерли четыре человека.
Накануне скончались еще четыре пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни.