Արմավիրում ծեծել են պատգամավորության թեկնածուին
Այսօր՝ առավոտյան, ծեծկռտուք է եղել Արմավիրի մարզի Սարդարապատ գյուղում. ծեծի են ենթարկել Արմավիրի մարզի թիվ 21 ընտրատարածքում պատգամավորության թեկնածու առաջադրված, անկուսակցական Մերուժան Մխոյանին:
Մերուժան Մխոյանի կինը «Հետքին» պատմեց, որ առավոտյան՝ ժամը 6-ին, քնած են եղել: Դուռը թակել են անծանոթ մարդիկ, մտել ներս եւ անկողնուց հանելով Մերուժան Մխոյանին, նույնիսկ չսպասելով, որ նա հագնվի՝ բռնի ուժով, թեւերը ոլորելով տարել են:
Կինն ասում է, որ չսպասված «հյուրերը» եղել են 2 ավտոմեքենայով եւ զինված: Այդ ընթացքում Մերուժան Մխոյանի եղբոր որդին իրենց ավտոմեքենայով հետեւել է նշված երկու ավտոմեքենաներին: Սարդարապատ գյուղի կամրջի մոտակայքում փորձել է կտրել հորեղբորը տանող ավտոմեքենաների ճանապարհը, սակայն վթարի է ենթարկվել: Բարեբախտաբար, նա լուրջ վնասվածքներ չի ստացել:
Մերուժան Մխոյանի կողմնակիցները պատգամավորության թեկնածուին գտել են Սարդարապատ գյուղի գերեզմանների մոտ: Ըստ թեկնածուի կնոջ` այդ պահին եղել է մոտ 30 ավտոմեքենա, մեքենայում գտնվողները եղել են ոչ սթափ վիճակում եւ ստիպել են, որ Մերուժան Մխոյանն իր թեկնածությունը հանի:
Մերուժան Մխոյանի կինն ասում է, որ նույնիսկ կրակել են երիտասարդների ոտքերի տակ եւ ավտոմեքենաների վրա: Կինը հավաստիացրեց, որ Մերուժան Մխոյանը իր թեկնածությունը չի հանելու:
Նշենք, որ թիվ 21 ընտրատարածքում առաջադրվել են 3 թեկնածուներ` ՀՀԿ-ական Ալեքսան Պետրոսյանը (ՄԱՊ-ի Ալիկ), ՀՀՇ-ից Սեդրակ Հովհաննիսյանը եւ անկուսակցական Մերուժան Մխոյանը:
Թեեւ արդեն ամբողջ գյուղն ու մարզը գիտի կատարվածի մասին, սակայն Սարդարապատի համայնքապետը նշեց, թե տեղյակ չէ:
«Ես հիմա մարզխորհրդի նիստի մեջ եմ, նախարարն է եկել մարզ, հիմա մարզխորհրդի նիստի մեջ եմ, տեղյակ չեմ»,- ասաց համայնքապետ Բաբկեն Վարդանյանն ու անջատեց հեռախոսը:
Ոստիկանության Արմավիրի բաժնից «Հետքին» տեղեկացրին, որ զենքի օգտագործման վերաբերյալ հաղորդագրություն չեն ստացել, սակայն այս պահին հիվանդանոցում երկու տուժող կա: Ոստիկանական խումբը գտնվում է հիվանդանոցում, եւ մանրամասները պարզ կլինեն ավելի ուշ:

В Армавире избит кандидат в депутаты НС
Сегодня утром в селе Сардарапат Армавирской области произошла драка, в ходе которой был избит баллотирующийся в Национальное Собрание в 21-ом избирательном округе Армавира, беспартийный Меружан Мхоян. Жена Мхояна сообщила “Hetq”-у, что в 6 утра, когда они еще спали, в дверь постучали незнакомые люди. Зайдя в дом, они силой вытащили Меружана Мхояна из постели и, даже не дав ему одеться, увели с собой.
По словам женщины, незваные ”гости” приехали на двух машинах и были вооружены. Племянник Мхояна на своем автомобиле последовал за ними и в районе моста села Сардарапат попытался преградить им дорогу, но попал в ДТП. К счастью, он отделался легкими повреждениями.
Сторонники Меружана Мхояна нашли его возле сельского кладбища. Жена кандидата в депутаты рассказала, что в тот момент там находилось около 30 автомобилей. Все приехавшие на этих машинах люди были в нетрезвом состоянии. Они заставляли Меружана Мхояна снять свою кандидатуру и даже стреляли в ноги молодым людям и по их машинам. Жена Мхояна заверила, что он не снимет свою кандидатуру.
Отметим, что в 21-ом округе выдвинуты 3 кандидата: член Республиканской партии Армении Алексан Петросян (МАПи Алик), член Армянского общенационального движения Седрак Ованнисян и беспартийный Меружан Мхоян.
Несмотря на то, что о произошедшем знает вся область, глава общины Сардарапат заявил, что он не в курсе случившегося.
”Я сейчас нахожусь на заседании областного совета, сюда приехал министр. Но я не осведомлен”,- заявил староста села Бабкен Варданян и отключил телефон.
В Армавирском отделении полиции ”Hetq”-у сказали, что не получали сообщения о применении огнестрельного оружия, но в то же время отметили, что в больницу доставлены двое потерпевших. Оперативная группа уже отправилась туда. Подробности станут известны позже.