Մաշտոցի այգի. ապամոնտաժման օղակը սեղմվում է (վիդեո)
Մանվել Սարգսյան. «Գողացված սեփականությունը նման ձևով չի լինի պաշտպանել, ոնց կարելի է անօրինական սեփականությունը ոստիկաններին կանգնեցնել, դնել բազրիքներ և պաշտպանել: Մենք երբ մի բան ասում ենք, ասում ենք բաց, ոչ մի թաքցնելու բան չունենք և անում ենք, բայց ես զգում եմ, որ մեր հարգելի ոստիկանությունը շատ ավելի վտանագավոր է այսօր այս գործունեությամբ: Որովհետև մենք մի անգամ չտեսանք, որ ոստիկանները ասեն մի բան ու անեն: Դուք ասել եք` անօրինականություն է անցնել բազրիքը, մենք չտեսանք, որ մեզ ներկայացվել է մեղադրանք, ուղակի տեսանք մի շոու, որն իսկապես անհասկանալի է:»
Անդրեաս Ղուկասյան. «Մենք տեսանք, որ իր իրավունքի համար պայքարող քաղաքացին Հայաստանի Հանրապետությունում անձեռնմխելի է: Մենք խնդիր ունենք դա այսօր ապացուցել մեր հասարակությանը, և այն, ինչ այստեղ կատարվեց, դա վկայում է, որ այն մարդը, որ օրենք է պաշտպանում, չենթարկվեց որևէ պատժի: Հետևաբար, սա ևս մեկ անգամ վկայում է, որ սա անօրինական մի երևույթ է, որ եթե իշխանությունները շարունակեն այսպես պահպանել, ստանալու են մեր երկրում մեծ շարժում, և շարժում ոչ թե բուտիկների դեմ, այլ այն համակարգի դեմ, որը երկրում չի կարող օրենք պահպանել: Եվ որը դրդում է մեր հարգելի ոստիկանությանը պահպանել մի անօրինական երևույթ` տհաճ իրադրության մեջ հայտնվելով ամբողջ հասարակության առաջ»:
Սարո Սարոյան. «Մենք ոստիկանության հանդեպ որևէ խնդիր չունենք: Երբ ոստիկանները Անդրեաս Ղուկասյանի հետ զրուցում էին, նրանք մի խնդիր բարձրացրեցին, որ իբրև երիտասարդները վատ վերաբերմունք են ցուցաբերում ոստիկանների հանդեպ: Դուք ինքներդ ձեզ հարց տվեք` ինչի՞ց է, որովհետև վստահություն չկա ձեր հանդեպ, որովհետև դուք օրենքը չեք պաշտպանում: Եթե հասարակությունը տեսնի, որ դուք օրենք եք պաշտպանում, վստահություն կունենա: Մելքոնյանն ասաց, որ եթե ցանկապատը անցնենք, մեզ կձեռբակալեն: Փաստ է, որ չձերբակալեցին: Խոսքի կատարման հարցում դուք վստահություն նույնպես չունեք: Ես հասկանում եմ երիտասարդներին, եթե մինչ այդ գրոշի արժեք ուներ վստահությունը, հիմա տեսնում եմ, որ այդ գրոշն էլ չկա»:
Տիգրան Խզմալյան. «Ձեր առջև հիմա, հանձինս այս երիտասարդների և ի դեմս մեզ, կանգնած է Հայաստանի Հանրապետության իրական վերնախավը: Մենք` փաստաբաններ, արվեստագետներ, քաղաքագետներ, գործում ենք օրենքի խիստ սահմաններում: Դուք ասում եք շոո՞ւ, շոուն դուք եք սարքում, որ բերում եք 10 հոգու կամ 20 հոգու դեմ երեքհարյուր ոստիկան: Դա է շոուն, եթե չեք ուզում շոու, մի բերեք ոստիկաններ: Ես զգուշացնում եմ ձեզ այդ ապագայի անունից, որովհետև մենք այստեղ պաշտպանում ենք մեր պետականությունը, իսկ դուք ոչ թէ բուտիկներ եք պաշտպանում, այլ պաշտպանում եք այն կործանումը, ուր տանում են մեր երկիրը, պետությունը և այդքան արյունով ձեռք բերված պետականությունը: Նայեք` ով է մեր կողմը, և ով է` ձեր կողմը: «Facebook» մի նայեք, «facecontrol» արեք, նայեք այդ երիտասարդների դեմքերին, և դուք կհասկանաք` որտեղ է Հայաստանը»:

Демонтаж в сквере на проспекте Маштоца: кольцо сжимается (видео)
Манвел Саркисян: “Украденную собственность нельзя защищать в такой форме – ставить полицейских, возводить ограду... Когда мы что-то хотим сказать, то говорим открыто, нам нечего скрывать. Но я чувствую, что своей сегодняшней деятельностью наша уважаемая полиция представляет большую опасность, поскольку мы ни разу не видели, чтобы полицейские делали то, что говорят. Вы заявили: вход на огражденную территорию является незаконным. Но нам такого обвинения не предъявили. Мы просто увидели непонятное шоу”.
Андреас Гукасян: ”Мы увидели, что в Республике Армения борющиеся за свои права граждане неприкосновенны. И наша сегодняшняя задача – доказать это нашему обществу. Поэтому произошедшее здесь свидетельствует о том, что люди, которые защищали закон, не были привлечены к какой-либо ответственности. Следовательно, если власти будут продолжать охранять таким образом, то получат движение не против бутиков, а против системы, которая не может обеспечить защиту закона в стране и которая заставляет нашу уважаемую полицию защищать незаконное явление, тем самым выставляя ее в неприглядном свете перед обществом.
Саро Сароян: «У нас нет никаких проблем с полицией. Когда полицейские беседовали с Андреасом Гукасяном, они подняли один вопрос – якобы молодые люди плохо относятся к сотрудникам полиции. Вы задайте себе вопрос: а чем это обусловлено? Тем, что к вам нет доверия, потому что вы не защищаете закон. Если общество увидит, что вы защищаете закон, то начнет доверять вам. Мелконян сказал, что если мы перейдем через ограду, то нас задержат. Но нас не задержали. Так что в вопросе выполнения своих слов вы также не внушаете доверия”.
Тигран Хзмалян: ”В лице этих молодых людей и в моем лице перед вами стоит истинная элита Республики Армения. Мы – адвокаты, деятели искусства, политологи – действуем строго в рамках закона. Вы говорите, что это шоу. Но шоу устраиваете вы сами, когда против 10 или 20 человек выводите триста полицейских. Именно это шоу. Но если вы не хотите устраивать шоу, то не выводите полицию. Я предупреждаю вас от имени этого будущего: мы здесь защищаем нашу государственность, а вы защищаете не бутики, а ту катастрофу, к которой ведут нашу страну, наше государство и завоеванную ценой крови нашу государственность. Посмотрите, кто стоит на нашей стороне и кто стоит на вашей стороне. Посмотрите на лица этих молодых людей, и вы поймете, где Армения”.