Գյուղացիները ընտրակաշառք չեն վերցնի, բայց զզվում են, որ մաքուր են (վիդեո)
Արմավիրի մարզի Վանանդ գյուղի բնակիչները միաբերան նշում էին, թեեւ իրենց ընտրակաշառք առաջարկելու են, սակայն չեն վերցնելու, քանի որ ընտրությունները ապագայի հարց է:
Գրիշա Սմբատյանը նշեց, թե ծխող մարդ է եւ այս պահին էլ ծխախոտի գումար չունի, սակայն եթե նույնիսկ իրեն 2000 դոլար էլ առաջարկեն, չի վերցնելու, քանի որ այդպիսով կվաճառի իրեն եւ «քար կգցի» իր երեխաների ապագայի վրա:
Իսկ մեկ այլ վանանդցի` Հմայակ Հարությունյանը նշում է, որ ինքը մինչ այս պահը ընտրակաշառք չի վերցրել, սակայն կառավարությունը մարդկանց այն օրն է գցել, որ բոլորն էլ գումարի կարիքն ունեն, եւ հնարավոր է այս անգամ վերցնի: Նա արդեն զզվել է իր «մաքրությունից», քանի որ համատարած բոլորն էլ վերցնում են ընտրակաշառք:
Նշենք, որ շատերն էլ չհամաձայնեցին տեսախցիկի առջեւ խոսել՝ պատճառաբանելով, թե հետագայում խնդիրներ կունենան: Սակայն բոլորն էլ ասում էին, որ չեն հավատում մայիսի 6-ի խորհրդարանական ընտրությունների արդար եւ ազնիվ անցկացնելու իշխանությունների խոստումներին:

Крестьяне не берут предвыборные взятки, но честность им уже опротивела (видео)
Жители села Вананд Армавирской области в один голос уверяют, что хотя им иыпредлагали предвыборные взятки, однако они не взяли, так как выборы – это вопрос будущего.
Гриша Смбатян человек курящий, и в настоящий момент у него нет денег на сигареты, но он говорит, что если даже ему предложат 2000 долларов, он не возьмет, так как тем самым продаст себя и поставит под угрозу будущее своих детей.
По словам другого ванандца, Амаяка Арутюняна, до этого момента он предвыборных взяток не брал, однако правительство довело людей до такого состояния, что все нуждаются в деньгах, поэтому на этот раз он, возможно, возьмет эту сумму. Амаяку Арутюняну его честность  опротивела, поскольку взятки, по его словам, берут повсеместно.
Отметим, что многие не захотели говорить перед камерой, сославшись на то, что в дальнейшем у них могут возникнуть проблемы. Но при этом все утверждали, что не верят в обещания властей провести 6-го мая честные и справедливые выборы.