Հաստատվել է կորոնավիրուսի 173 նոր դեպք, մահացել է 3 մարդ
Հունվարի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 166901 դեպք, որոնցից 157314-ն` առողջացած, 3071-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5750 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 646563 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 1767 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 173 նոր դեպք:
Կա 404 առողջացած և 2 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 766 է:

Подтвердилось 173 новых случая COVID-19. Умерли три человека
По состоянию на 11:00 30-го января общее число случаев COVID-19 составило 166901, число выздоровевших – 157314, число смертей – 3071. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получают 5750 пациентов. Общее число тестирований составляет 646563.
В суточном разрезе было проведено 1767 тестирований, из них 173 дали положительный результат.
За минувшие сутки выздоровели 404, умерли два человека. Накануне скончался еще один пациент с коронавирусной инфекцией, смерть которого, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 766.