Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի և Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչներին
Արցախի ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն՝ հունվարի 18-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն ընդունել է ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանին և ՀՅԴ Արցախի Կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ, ԱՀ ԱԺ «Դաշնակցություն» խմբակցության անդամ Դավիթ Իշխանյանին։
Կողմերը քննարկել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկուստեք կարևորվել է համազգային նշանակության խնդիրների շուրջ մտքերի փոխանակումն ու քննարկումների անցկացումը։

Глава МИД Арцаха принял представителей Верховного органа АРФД Армении и Центрального комитета АРФД Арцаха
8 января министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян принял представителя Верховного органа АРФД Армении Ишхана Сагателяна и представителя Центрального комитета АРФД Арцаха, члена фракции «Дашнакцуцюн» НС Республики Арцах Давид Ишханян.
Стороны обсудили ряд вопросов, касающихся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и последних региональных процессов.
Была отмечена важность проведения обсуждений и обмена мнениями по вопросам, имеющим общенациональное значение.