Հաստատվել է կորոնավիրուսի 379 նոր դեպք, մահացել է 14 մարդ
Հունվարի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 161794 դեպք, որոնցից 148893-ն` առողջացած, 2922-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9279 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 606809 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 2123 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 379 նոր դեպք: Կա 932 առողջացած և 14 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 700 է:

Подтвердилось 379 новых случаев коронавирусного заболевания. Умерли 14 человек
По состоянию на 11:00 9-го января общее число заболевших коронавирусом составило 161794, число выздоровевших – 148893, число смертей – 2922. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 9279 пациентов. Всего проведено 606809 тестирований, в суточном разрезе – 2123. За минувшие сутки подтвердилось 379 новых случаев коронавирусного заболевания, выздоровели 932 человека, умерли – 14.
Накануне скончались еще 4 пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 700.