Հաստատվել է կորոնավիրուսի 995 նոր դեպք, մահացել է 17 մարդ
Դեկտեմբերի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 147312 դեպք, որոնցից 124521-ն` առողջացած, 2462-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 19714 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 545240 թեստավորում: Այսպիսով` երեկ կատարվել է 2846 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 995 նոր դեպք: Կա 1047 առողջացած և 17 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 615 է:

995 новых случаев COVID-19. Умерли 17 человек
По состоянию на 11:00 12 декабря общее число заболевших COVID-19 составило 147312, число выздоровевших – 124521, число смертей – 2462. По сообщению Министерства здравоохранения, на данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 19714 пациентов.
Всего проведено 545240 тестирований, только за минувшие сутки – 2846, из них 995 с положительным результатом. Выздоровели 1047 человек, умерли – 17.
Накануне скончались еще два человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 615.