Մեղրիում տարհանվել է 125 բնակիչ
Մայիսի 14-ին՝ ժամը 23:25-ին, տեղեկատվություն է ստացվել, որ Սյունիքի մարզի Մեղրի քաղաքի Փարամազ փողոցի թիվ 15 շենքը վթարային վիճակում է: Դեպքի վայր են մեկնել հրշեջ-փրկարարները: Տեղում պարզվել է, որ վնասվել են շենքի երկաթ-բետոնե սյուները. առկա է փլուզման վտանգ:
Քաղաքապետ Ս.Հայրապետյանը որոշում է կայացրել տարհանել բնակիչներին: Հրշեջ-փրկարարների, ոստիկանների և քաղաքապետարանի աշխատակիցների ուժերով 32 բնակարանից տարհանվել է 125 բնակիչ, որոնք տեղավորվել են հարազատների տներում, իսկ բնակարաններից մեկի բնակիչները (5 անձ) հրաժարվել են տարհանվելուց:
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ շենքի շուրջ կապել են ժապավեններ, հրշեջ-փրակարարների և ոստիկանների ուժերով սահմանվել է հերթապահություն:

125 человек эвакуировано из аварийного здания в Мегри
14 мая в 23.25 поступило сообщение о том, что дом номер 15 по улице Парамаза в городе Мегри находится в аварийном состоянии. Прибывшие на место происшествия спасатели-пожарные выяснили, что повреждены железобетонные конструкции, в связи с чем зданию угрожает обрушение.
Мэр города С.Айрапетян распорядился эвакуировать жильцов. Спасатели вместе с сотрудниками полиции и мэрии эвакуировали 126 человек из 32 квартир. Все они разместились у родственников. Только одна семья из пяти человек отказалась покинуть свою квартиру.
Министерство чрезвычайных ситуаций РА сообщает, что здание огорожено, а спасатели и полиция несут дежурство на данном участке.