Յունիբանկը բարձրացրել է դրամային ավանդի տոկոսադրույքը մինչև 10.25% տարեկան
Յունիբանկը բարելավել է «Դասական» ավանդի պայմանները և բարձրացրել տոկոսադրույքները՝ ՀՀ դրամի համար այն սահմանելով մինչև 10.25% տարեկան:
Ավանդի նվազագույն գումարը կազմում է 100 000 ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ, ժամկետը` մինչև 730 օր:
«Դասական» ավանդը կարելի է ձևակերպել նաև ԱՄՆ դոլարով, եվրոյով և ռուսական ռուբլով:
«Դասական» ավանդը նախատեսված է և՛ ֆիզիկական, և՛ իրավաբանական անձանց համար: Ֆիզիկական անձ ավանդատուներին որպես նվեր տրամադրվում է Visa Classic կամ Visa Gold քարտ՝ կախված ներդրված գումարից, իսկ իրավաբանական անձանց՝ անվճար «Ինտերնետ բանկ-Հաճախորդ» համակարգ:
«Մեր առաջարկը կհետաքրքիր այն հաճախորդներին, որոնք ցանկանում են, որպեսզի իրենց խնայողությունները ֆիքսված բարձր եկամուտ բերեն: Մենք ձգտում ենք յուրաքանչյուր հաճախորդին առաջարկել գումարի ներդրման իր համար ամենաշահավետ տարբերակը: Հաճախորդը կարող է նախապատվությունը տալ բարձր տոկոսադրույքով ավանդին, կամ ընտրել ավանդ ավելի ճկուն պայմաններով, որոնք թույլ են տալիս արագ կառավարել գումարը», - ասում է Յունիբանկի Օպերացիոն սպասարկման և տեղեկատվական համակարգերի տնօրեն Արթուր Ապերյանը:
Յունիբանկի «Ճկուն» ավանդը հնարավորություն է տալիս օգտվել լրացուցիչ հնարավորություններից. համալրել գումարը, փոխարկել արժույթն ավանդի գործողության ողջ ժամկետի ընթացքում, ինչպես նաև՝ կատարել մասնակի կամ ամբողջական հետ կանչում տոկոսների պահպանման հնարավորությամբ` ավանդային պայմանագրի գործողության 181-րդ օրից սկսած:
Բանկային ավանդները գումարը պահելու և եկամուտ ստանալու հուսալի, շահավետ և ապահով տարբերակ են: «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդները երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքում իրականացված փոփոխությունների համաձայն՝ 2020թ.-ի դեկտեմբերի 1-ից երաշխավորված ավանդների սահմանաչափերը բարձրացվել են: Միայն դրամային ավանդի դեպքում այն կազմում է 16 միլիոն դրամ, արտարժութային ավանդի դեպքում` 7 միլիոն դրամ:

Unibank Increases Interest Rate on Deposits Up to 10.25%
Unibank raised the interest rate on the deposit “Classic” in AMD up to 10.25%. You can deposit funds for up to 730 days with income payment on a monthly basis or at the end of the deposit term.
Yet another advantage of the "Classic" deposit is the low entry threshold: the minimum deposit amount is 100,000 AMD, or the equivalent in foreign currency. The deposit can also be opened in US dollars, Euros or Russian rubles. Both individuals and legal entities may make use of this offer.
When opening a deposit, individuals receive a Visa Classic or Visa Gold cards as a gift, depending on the amount of money invested. Legal entities are provided with free servicing of the "Internet-Bank-Client" system.
“Our offer will be appealing to those clients who want their savings to bring a fixed high interest rate. Meanwhile, we strive to ensure that each client is able to select the optimal option for investing money. Someone will prefer the traditional one with the highest interest rate, while the others will be more interested in the possibility of maneuver”, says Artur Aperyan, Director of Operations Services and Information Systems of Unibank.
The "Flexible" deposit, as the name implies, provides for the possibility of more flexible management of funds. Depositors can at any time convert their savings into another currency, withdraw money with interest before the expiration of the deposit (but not earlier than 181 days) and replenish the account at a convenient time. All these advantages look especially attractive against the background of high yield - up to 9.25% annually.
Bank deposits have long established themselves as a reliable, effective, and safe instrument that guarantees the depositor a stable income. Since December 2020, the limits of guaranteed deposits in Armenia have increased: in drams - up to 16 million, in foreign currency - up to the equivalent of 7 million drams.