Յունիբանկը բարձրացրել է դրամային ավանդի տոկոսադրույքը մինչև 10.25% տարեկան
Յունիբանկը բարելավել է «Դասական» ավանդի պայմանները և բարձրացրել տոկոսադրույքները՝ ՀՀ դրամի համար այն սահմանելով մինչև 10.25% տարեկան:
Ավանդի նվազագույն գումարը կազմում է 100 000 ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ, ժամկետը` մինչև 730 օր:
«Դասական» ավանդը կարելի է ձևակերպել նաև ԱՄՆ դոլարով, եվրոյով և ռուսական ռուբլով:
«Դասական» ավանդը նախատեսված է և՛ ֆիզիկական, և՛ իրավաբանական անձանց համար: Ֆիզիկական անձ ավանդատուներին որպես նվեր տրամադրվում է Visa Classic կամ Visa Gold քարտ՝ կախված ներդրված գումարից, իսկ իրավաբանական անձանց՝ անվճար «Ինտերնետ բանկ-Հաճախորդ» համակարգ:
«Մեր առաջարկը կհետաքրքիր այն հաճախորդներին, որոնք ցանկանում են, որպեսզի իրենց խնայողությունները ֆիքսված բարձր եկամուտ բերեն: Մենք ձգտում ենք յուրաքանչյուր հաճախորդին առաջարկել գումարի ներդրման իր համար ամենաշահավետ տարբերակը: Հաճախորդը կարող է նախապատվությունը տալ բարձր տոկոսադրույքով ավանդին, կամ ընտրել ավանդ ավելի ճկուն պայմաններով, որոնք թույլ են տալիս արագ կառավարել գումարը», - ասում է Յունիբանկի Օպերացիոն սպասարկման և տեղեկատվական համակարգերի տնօրեն Արթուր Ապերյանը:
Յունիբանկի «Ճկուն» ավանդը հնարավորություն է տալիս օգտվել լրացուցիչ հնարավորություններից. համալրել գումարը, փոխարկել արժույթն ավանդի գործողության ողջ ժամկետի ընթացքում, ինչպես նաև՝ կատարել մասնակի կամ ամբողջական հետ կանչում տոկոսների պահպանման հնարավորությամբ` ավանդային պայմանագրի գործողության 181-րդ օրից սկսած:
Բանկային ավանդները գումարը պահելու և եկամուտ ստանալու հուսալի, շահավետ և ապահով տարբերակ են: «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդները երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքում իրականացված փոփոխությունների համաձայն՝ 2020թ.-ի դեկտեմբերի 1-ից երաշխավորված ավանդների սահմանաչափերը բարձրացվել են: Միայն դրամային ավանդի դեպքում այն կազմում է 16 միլիոն դրամ, արտարժութային ավանդի դեպքում` 7 միլիոն դրամ:

Юнибанк повысил процентную ставку по депозиту до 10.25%
Юнибанк повысил процентную ставку по срочному депозиту «Классический» в драмах РА до 10.25%. Разместить средства можно на срок до 730 дней с выплатой дохода на ежемесячной основе или в конце срока депозита.
Еще одним преимуществом депозита «Классический» является низкий входной порог: минимальная сумма депозита составляет 100 000 драмов или эквивалент в иностранной валюте. Депозит можно открыть также в долларах США, евро или российских рублях. Предложением могут воспользоваться физические и юридические лица.
При открытии депозита физические лица получают в подарок Visa Classic или Visa Gold, в зависимости от вложенной суммы. Юридическим лицам предоставляется бесплатное обслуживание системы «Интернет-банк-Клиент».
«Наше предложение будет интересно тем клиентам, которые хотят, чтобы их сбережения приносили зафиксированный высокий процентный доход. Вместе с тем, мы стремится к тому, чтобы каждый клиент мог выбрать оптимальный для себя вариант вложения денег. Кто-то предпочтёт традиционный с самой высокой процентной ставкой, кого-то больше заинтересует возможность манёвра», — говорит директор по операционному обслуживанию и информационным системам Юнибанка Артур Аперян.
Депозит «Гибкий», как и следует из названия, предусматривает возможность более гибкого управления средствами. Вкладчики могут в любой момент конвертировать сбережения в другую валюту, снимать деньги с процентами до истечения срока депозита (но не ранее, чем через 181 день) и пополнять счёт в удобное время. Все эти преимущества выглядят особенно привлекательно на фоне высокой доходности — до 9.25% годовых.
Банковские депозиты давно зарекомендовали себя как надёжный, эффективный и безопасный инструмент, гарантирующий вкладчику стабильный доход. С декабря 2020г. в Армении повысились лимиты гарантированных депозитов: в драмах — до 16 млн, в валюте — до эквивалента 7 млн драмов.