Կորոնավիրուսային հիվանդության 1174 նոր դեպք է հաստատվել, մահացել է 21 քաղաքացի
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 29-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1174 նոր դեպք, ընդհանուր՝ 134768 դեպք, որոնցից 107364-ն` առողջացած, 2142-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 24724 բուժառու: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 509029 թեստավորում: Երեկ կատարվել է 3064 թեստավորում: ԱՆ-ն հայտնում է, որ կան 885 առողջացած և 21 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

1174 новых случаев COVID-19. Умер 21 человек
По состоянию на 11:00 29 ноября подтвердилось 1174 новых случая COVID-19. Об этом сообщает Министерство здравоохранения. Общее число заболевших коронавирусом – 134768, число преодолевших болезнь – 107364, число смертей – 2142.
На данный момент фактическое лечение получают 24724 пациента. Всего проведено 509029 тестирований, в суточном разрезе – 3064 тестирования.
Чило выздоровевших за минувшие сутки составляет 885, умерших – 21.
Накануне скончались еще три человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 538.