Շփման գծում տեղի է ունեցել զոհված զինծառայողների մարմինների փոխանակում
Նոյեմբերի 14-ին` մինչև ուշ գիշեր, Ռուսաստանի Դաշնության (ՌԴ) խաղաղապահ զորախմբի և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) ներկայացուցիչների ներգրավմամբ, մարտական գործողությունների անցկացման տարածքներում շարունակվել են գտնվելու վայրը դեռևս անհայտ զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց որոնման, ինչպես նաև զոհված զինծառայողների մարմինների դուրսբերման և փոխանակման աշխատանքները։ Շփման գծում տեղի է ունեցել զոհված զինծառայողների մարմինների փոխանակում։ Այս մասին հայտնում է պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի, ԿԽՄԿ-ի, Արցախի պաշտպանության բանակի և Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության (ԱԻՊԾ) ներկայացուցիչների մասնակցությամբ նոյեմբերի 15-ի վաղ առավոտյան որոնողական աշխատանքները վերսկսվել են` ներառելով ավելի ընդգրկուն աշխարհագրական տարածք։
ԿԽՄԿ-ի նախաձեռնությամբ սկսվել է լրացուցիչ մասնագիտական թիմերի նախապատրաստություն` առաջիկա օրերին մարտական գործողությունների անցկացման տարածքներում ծավալուն աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով։

На линии соприкосновения состоялся обмен телами погибших военнослужащих
14 ноября при участии группы российских миротворцев и представителей Международного Комитета Красного Креста на территориях проведения боевых действий до поздней ночи продолжались работы по поиску военнослужащих и гражданских лиц, местонахождение которых было неизвестно, а также работы по выносу и обмену телами погибших военнослужащих.
На линии соприкосновения состоялся обмен телами погибших военнослужащих, сообщает пресс-служба Министерства обороны.
Поисковые работы с участием групп российских миротворцев, представителей Минобороны РА, Армии обороны Арцаха и Госслужбы чрезвычайных ситуаций Арцаха продолжились рано утром 15 ноября, охватив более широкие географические территории.
По инициативе МККК началась подготовка дополнительных специализированных команд с целью выполнения в ближайшие дни более широкомасштабных работ на территориях прохождения боевых действий.