Արայիկ Հարությունյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ջալալ Հարությունյանի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանի հետ և շնորհավորել նրա ծննդյան տարեդարձը:
«Քաջ առողջություն ու շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթել մեր նվիրյալ զինվորականին, ով մեծ ծառայություններ է մատուցել մեր հայրենիքին ու ժողովրդին»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արայիկ Հարությունյանը:
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 27-ին հայտնի դարձավ, որ մարտական խնդիր կատարելիս Արցախի պաշտպանության նախարար, Պաշտպանության բանակի հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը վիրավորվել է։ Նույն օրը նա ազատվեց պաշտպանության նախարարի, ՊԲ հրամանատարի պաշտոնից, և նրան փոխարինեց գեներալ-լեյտենանտ Միքայել Արզումանյանը։

Artsakh President Arayik Harutyunyan today, by telephone, congratulated former Artsakh Minister of Defense Lieutenant General Jalal Harutyunyan on his birthday.
"I wish good health and speedy recovery to our dedicated soldier, who has rendered great services to our homeland and people," Arayik Harutyunyan wrote on his Facebook page.
On October 27 it was reported that Harutyunyan, who was also serving as the Commander of the Artsakh Defense Army at the time, was wounded while performing a combat task.