Հովիկ Աբրահամյանի եղբայրը և այլ թեկնածուներ հրաժարվել են ընտրապայքարից
Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովները մինչև ապրիլի 1-ը պետք է ստուգեն մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված թեկնածուների դիմումները և նրանց գրանցման վերաբերյալ որոշում կայացնեն: Մինչ այդ մի քանի ընտրատեղամասերում առաջադրված թեկնածուներն արդեն ինքնաբացարկի դիմումներ են ներկայացրել:
Ինչպես տեղեկացրել էինք, Երևանի թիվ 7 ընտրատարածքում առաջադրված Րաֆֆի Հովհաննիսյանը երեկ ներկայացրել է ինքնաբացարկի դիմում: Այդ տարածքում պայքարն ընթանալու է հիմնականում «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանի և պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի միջև: Թիվ 7-ում առաջադրվել են նաև Տիգրան Գրիգորյանն ու Վարդան Վարդանյանը:
Թիվ 11 ընտրատարածքում առաջադրված անկուսակցական Մանվել Եղիազարյանը երեկ նույնպես ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել: Այս տարածքում առաջադրված է երկու պատգամավոր' Հեղինե Բիշարյանն ու Գրիգորի Մարգարյանը:
Արարատի մարզի թիվ 17-ում ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել Հովիկ Աբրահամյանի եղբայրը' Հենրիկ Աբրահամյանը: Նա ինքնաառաջադրվել էր իր զարմուհու' Կարինե Պողոսյանի դեմ: ՀՀԿ-ն հենց վերջինիս թեկնածությունն է սատարում:
Կոտայքի մարզի թիվ 26 ընտրատարածքում ինքնաբացարկ է հայտնել «Միասին» երիտասարդական շարժման ղեկավար Հակոբ Հակոբյանը: Այս տարածքում առաջադրվել է ԲՀԿ-ական պատգամավոր Մելիք Մանուկյանը:
Տավուշի մարզ թիվ 40 ընտրատարածքում ընտրապայքարից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել «ԷՅ-Ի-ՋԻ Սերվիս» ՍՊԸ-ի Տավուշի մարզային ծառայության պետ Երվանդ Չիլինգարյանը:

Брат Овика Абрамяна и другие кандидаты отказались от предвыборной борьбы
Окружные избирательные комиссии до 1 апреля должны проверить заявления кандидатов в депутаты, выдвинутых по мажоритарной системе, и принять решения относительно их регистрации. Тем временем в ряде округов некоторые кандидаты в депутаты уже подали заявления о самоотводе.
Мы уже сообщали о том, что баллотировавшийся в 7-ом избирательном округе Раффи Ованнисян вчера представил заявление о самоотводе. В этом округе предвыборная борьба будет вестись в основном между главным редактором газеты “Айкакан жаманак” Николом Пашиняном и депутатом-предпринимателем Самвелом Алексаняном. В 7-ом округе баллотируются еще два кандидата –Тигран Григорян и Вардан Варданян.
Заявление о самоотводе вчера представил и выдвинутый кандидатом в 11-ом округе беспартийный Манвел Егиазарян. Здесь баллотируются также Эгине Бишарян и Григорий Маркарян.
В 17-ом избирательном округе Араратской области заявление о самоотводе представил брат экс-спикера Национального Собрания Овика Абрамяна Генрих Абрамян. Он самовыдвинул свою кандидатуру против племянницы – Карине Погосян. Именно ее кандидатуру и поддерживает правящая Республиканская партия Армении.
В 26-ом округе Котайкской области о самоотводе заявил руководитель молодежного движения “Миасин” Акоп Акопян. В этом округе баллотируется депутат парламентской фракции “Процветающая Армения” Мелик Манукян.
В 40-ом избирательном округе Тавушской области от предвыборной борьбы отказался начальник тавушской территориальной службы ООО “Эй И Джи Сервис” Ерванд Чилингарян.