Արցախի նախագահ. «Մեզնից յուրաքանչյուրը պետք է ամուր կանգնի իր դիրքերում, և դրական արդյունքը երաշխավորված կլինի»
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, իր խոսնակի՝ Շուշիի մասին գրառումից քիչ անց դիմել է հայրենակիցներին։
«Պատերազմական գործողությունները Հանրապետության ամբողջ ճակատով շարունակվում են: Պաշտպանության բանակը և աշխարհազորն ամուր կանգնած են հայրենի հողի վրա, և թշնամու դեմ մեր պայքարը վարելու ենք մինչև վերջ:
Մեր համախմբված պայքարը կարող է փոխել իրավիճակը, մենք կարող ենք թշնամուն դուրս շպրտել մեր Արցախից, քանի որ պատերազմի ելքը որոշում է ժողովրդի ամուր կամքը: Հայ ժողովուրդը դեռևս կարող է դրսևորել այդ կամքն ու վճռականությունը: Մեզնից յուրաքանչյուրը պետք է ամուր կանգնի իր դիրքերում, և դրական արդյունքը երաշխավորված կլինի:

Президент Арцаха: “Каждый из нас должен твердо стоять на своих позициях, и положительный результат будет гарантирован”
Президент Арцаха Араик Арутюнян, спустя некоторое время после записи своего пресс-секретаря о Шуши, обратился к соотечественникам:
“Военные действия продолжаются на всех фронтах республики. Армия обороны и ополчение твердо стоят на родной земле. Мы будем вести борьбу с врагом до конца.
Наша сплоченная борьба может изменить ситуацию. Мы можем изгнать врага из нашего Арцаха, так как исход войны определяет твердая воля народа. Армянский народ все еще может проявить эту волю и решимость. Каждый из нас должен твердо стоять на своих позициях, и положительный успех будет гарантирован. Я верю”,- говорится в записи президента Арцаха.