Հակառակորդը թիրախավորել է Ստեփանակերտը, Մարտունին և Մարտակերտը
Օրվա ընթացքում Արցախի բնակավայրերում իրադրությունը եղել է կայուն լարված։ Այս մասին հաղորդում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը (ԱԻՊԾ)։
Ստեփանակերտում հանգիստ իրավիճակը պահպանվել է մինչև ժամը 18։30-ը, սակայն քիչ առաջ քաղաքը հրթիռակոծվեց։ Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կա մեկ տուժած։
ԱԻ պետական ծառայության փրկարարները վիրավորին առաջին օգնություն են ցուցաբերել և տեղափոխել բուժհաստատություն։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Մարտակերտում` օրվա ընթացքում երկու անգամ հնչել է օդային տագնապի ազդանշանը։ Հակառակորդը քաղաքի վրա փորձել է կիրառել ռազմավիացիա։
Մարտունի քաղաքում իրադրությունը դարձյալ անհանգիստ է եղել։ Այստեղ կեսօրին ադրբեջանական զինված ուժերը ծանր հրետանի են կիրառել` հարվածել քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին։

Противник обстрелял Степанакерт, Мартуни и Мартакерт
В течение дня ситуация в населенных пунктах Арцаха было стабильно напряженной. Об этом сообщает Государственная служба чрезвычайных ситуаций Арцаха.
В Степанакерте спокойная ситуация сохранялась до 18։30, однако немногим ранее город начал обстреливаться. Среди гражданского населения есть один пострадавший. Спасатели ГСЧС оказали раненому первую помощь и доставили в медучреждение. Опасности для его жизни нет.
В Мартакерте в течение дня дважды раздавался сигнал воздушной тревоги. Противник пытался использовать боевую авиацию.
Ситуация в Мартуни была довольно напряженной. В полдень азербайджанские вооруженные силы применили артиллерию, нанеся удары по гражданским инфраструктурам.