Ինտենսիվ մարտեր՝ Շուշի-Քարին Տակ հատվածում. հարձակման փորձերը շարունակվում են
Նոյեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններում մարտական գործողությունները շարունակվել են: Առավել համառ ու ինտենսիվ մարտեր են ընթացել Շուշի-Քարին Տակ հատվածում: Այս մասին տեղեկացնում է Պաշտպանության բանակը։
Բանակային ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցրել են թշնամական ուժերի հարձակման բազմակի փորձերը՝ ոչնչացնելով մեծ քանակությամբ մարդկային ուժ: Նշված ժամանակահատվածում առանձնահատուկ արդյունավետությամբ աչքի են ընկել հատկապես ՊԲ հրետանային ստորաբաժանումները:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: Անփոփոխ է մնացել նաև մարտական գործողություններին զուգահեռ հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը հրթիռահրետանային կրակով թիրախավորելու՝ թշնամական ուժերի մարտավարությունը:
Հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում յուրային ուժերի կողմից խոցվել է նաև թշնամական ուժերի անձնակազմ տեղափոխող 2 միավոր ավտոտեխնիկա և 4 ԱԹՍ:
Ադրբեջանական ուժերի կողմից հարձակման փորձերը հիմնական ուղղություններում շարունակվում են: ՊԲ ստորաբաժանումները անհրաժեշտ միջոցառումներ են իրականացնում՝ դրանք կասեցնելու, հակառակորդի խմբավորումների հայտնաբերման և կրակային խոցման ուղղությամբ:

На участке Шуши-Карин Так шли интенсивные бои. Продолжают предприниматься атаки
В ночь с 6 на 7 ноября на всех основных направлениях линии фронта продолжались боевые действия. Наиболее интенсивные и упорные бои шли на участке Шуши-Карин Так. Об этом сообщает Армия обороны.
Армейские подразделения успешно отразили многократные попытки нападения вражеских сил, уничтожив большое количество живой силы. В указанный период особой результативностью отличились артиллерийские подразделения Армии обороны.
Оперативно-тактическая ситуация на всех направлениях линии фронта оставалась неизменной. Не изменилась и тактика врага по ракетно-артиллерийскому обстрелу мирных населенных пунктов Арцаха параллельно с ведением боевых действий.
На юго-восточном и южном направлениях наши силы сбили 2 единицы автотехники, перевозившей личный состав вражеских сил, и 4 беспилотных летательных аппарата.
На основных направлениях азербайджанские силы продолжают предпринимать атаки. Подразделения Армии обороны осуществляют необходимые мероприятия по их пресечению, обнаружению и огневому поражению группировок противника.